عکس محمدرضا گلزار و علت ازدواج نکردنبیوگرافی و زندگینامه

محمدرضا گلزار متولد یکم فروردین ماه ۱۳۵۶ در بیمارستان پاسارگاد شهر تهران است. اصلیت پدرش متعلق به شهر تبریز می باشد و از تاجران موفق می باشد. خانواده محمدرضا گلزار متشکل از پدر ، مادر و ۴ فرزند است.

برادر بزرگترش علیرضا مهندس عمران است ، خواهر بزرگترش آتوسا مترجم زبان آلمانی است ، برادر کوچکترش بردیا مترجم زبان انگلیسی است. تحصیلاتش را در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک سیالات در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب به پایان رسانده است.

جالب است بدانید که مدت زیادی والیبال را به صورت حرفه ای دنبال کرده است. محمدرضا گلزار والیبال را از دوران دبیرستان شروع کرد و فعالیت حرفه ای خود را با بازی در باشگاه هایی مثل پاس ، دیهیم ، پارس خودرو و … ادامه داده است.

بر خلاف تصور عموم که فکر می کنند محمدرضا گلزار ابتدا بازیگری را شروع کرد سپس به سمت فعالیت در حوزه موسیقی رفت ، او فعالیت هنری اش را با نواختن چند ساز مثل گیتار و پیانو شروع کرد و پس از مدتی به گروه آریان پیوست.

محمدرضا گلزار, محمدرضا گلزاروهمسرش, محمدرضا گلزار ۱۳۸۶, محمدرضا گلزار در عاشقانه, محمدرضا گلزار کنار آکشی کومار, محمدرضا گلزار وخواهرش, محمدرضا گلزار درفیلم تعطیلات, محمدرضا گلزار اپارات, محمدرضا گلزار و دوست دخترش, محمدرضا گلزار در فیلم هندی

اولین تجربه بازیگری اش که باعث شهرتش شد ، بازی در فیلم سام و نرگس بود. در سال ۱۳۷۹ در یکی از شهرهای شمالی به صورت اتفاقی با ایرج قادری روبرو شد و همین دیدار باعث شد که ایرج قادری او را برای بازی در فیلم سام و نرگس انتخاب کند.

عکس محمدرضا گلزار و علت ازدواج نکردن

عکس محمدرضا گلزار و علت ازدواج نکردن

محمدرضا گلزار به همراه برادرانش

تدریس در دوران دانشگاه

شاید خیلی ها این موضوع را ندانند که محمدرضا گلزار بچه درس خوان و همیشه شاگرد اول کلاس بوده است. او در کنکور رتبه پنجم را به دست آورده است. خانواده اش هم تمایل زیادی داشته اند که او در رشته پزشکی شرکت کند و پزشک شود.

اصلیت او آذری و متولد تهران است. او در تیم استان تهران، باشگاه پارس خودرو، شیشه و گاز، باشگاه پاس و باشگاه دیهیم بازیکن والیبال بوده‌است. تا آخر دبیرستان فعالیت هنری نداشت. پدرش با گیتار زدن مخالف بود، تنها گاهی با ارگ کار می‌کرد. تا سال سوم دبیرستان در رشته ریاضی تحصیل کرد. در سوم دبیرستان در کنکور دانشگاه آزاد در رشته مهندسی مکانیک در واحد تهران جنوب قبول شد و رزرو کرد. در سال آخر به رشته تجربی رفت و به قصد رشته دندانپزشکی کنکور داد ولی قبول نشد و به همان رشته مکانیک رفت. او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است. گلزار فعالیت موسیقی خود را از سال ۱۳۷۷ به عنوان گیتاریست با گروه آریان آغاز کرد. او در گروه آریان گیتار، ارگ و پرکاشن نواخته‌است

یکی از آمارهای جالب او در کنکور این است که توانسته است درس های عربی و معارف را ۱۰۰ بزند. پس از اینکه رتبه خوبی در این درس ها به دست آورده است مدتی به عنوان استاد در آموزشگاه های کنکور تدریس کرده است.

منبع axneveshte.ir


بازدید : 823امتیاز :3

احمدی نژاد به ترامپ نامه نوشتدرپی خروج آمریکا از برجام و ادعا‌ها و تهدید‌های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد رییس جمهور سابق، نامه ای را خطاب به رئیس جمهور آمریکا ارسال کرد

درپی خروج آمریکا از برجام و ادعا‌ها و تهدید‌های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد رییس جمهور سابق، نامه ای را خطاب به رئیس جمهور آمریکا ارسال کرد.

به گزارش عصر ایران، متن کامل نامه احمدی نژاد به رئیس جمهور آمریکا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دونالد جان ترامپ

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

جنابعالی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به کرات قول دادید که به دخالت‌ها و جنگ‌افروزی‌های دولت آمریکا در مناطق مختلف جهان پایان می‌دهید. آشکارا خواستار دوران جدیدی از همکاری سازنده بین ملت‌ها شدید. از اینکه دولت قبل از شما گروه‌های تروریستی را ایجاد و حمایت کرد، انتقاد کردید. نظام اداری و حکومتی آمریکا را فاسد خطاب کردید و قول اصلاح آن را دادید. اینجانب پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای که بعداً منتشر شد با تاکید بر ادعا‌های جنابعالی راه مناسب تحقق آن‌ها را ارائه نمودم. در همان زمان خطر بی‌صداقتی در بیان آن ادعا‌ها را گوشزد کردم. متاسفم که باید مجدداً درباره نقض عهد و بی‌توجهی به حقوق دیگر ملت‌ها و تداوم سیاست‌های سلطه‌گرانه حکومت آمریکا سخن بگویم.

جناب عالی اخیراً و برخلاف انتظار و وعده‌های انتخاباتی، به اصل ضرورت گفت و گوی سازنده و منطقی در جهت برقراری صلح پایدار جهانی ضربه‌ای اساسی وارد نمودید و در اقدامی غیرمنطقی، توافق و برنامه اقدام مشترک بین ۷ کشور را به طور یکجانبه نقض و تحریم‌های ظالمانه را مجدداً علیه ملت ایران، برقرار کردید. همزمان مدعی شدید که این اقدام را برای جلوگیری از حضور و نفوذ ایران در منطقه، ممانعت از توسعه برنامه هسته‌ای ایران و حمایت از ملت ایران در برابر طبقه حاکم انجام داده اید!

با توضیحات مختصری، روشن خواهد شد که این ادعا‌ها، صرفاً بهانه و پوشش است و بر خلاف تبلیغات زمان انتخابات، شما نیز به دنبال اهداف اسلاف خود هستید.

الف: ادعا کرده اید که حضور منطقه‌ای ایران موجب درگیری و جنگ و مشکلات جاری در منطقه و حمایت از تروریسم شده است و شما با تحریم ملت ایران، به دنبال محدود کردن این حضور هستید!

صرف نظر از کیفیت و درستی یا نادرستی حضور و عملکرد ایران در درگیری‌های منطقه‌ای، سوال اساسی این است که آیا اصل حضور و دخالت یک کشور در مناطق فرامرزی نادرست است یا اینکه از جانب ایران اقدامی نادرست، ولی از جانب دولت آمریکا، اقدامی کاملاً درست است؟

بیش از ۳۵ سال است که قوای نظامی آمریکا، حدود ده هزار کیلومتر دورتر از مرز‌های رسمی آمریکا، به طور گسترده در منطقه خاورمیانه حضور داشته و حداقل در ۴ جنگ خانمان سوز نقش اساسی ایفا کرده‌اند. در عراق دوبار و در افغانستان یکبار آغاز کننده جنگ بوده اند و اینک سوریه نیز صحنه حضور و تحرکات گسترده نظامی آمریکا است. در یمن نیز طراح و پشتیبان و مشوق درگیری، دولت آمریکا و متّحدین او هستند.

چگونه می‌توان فروش سلاح‌های پیشرفته به میزان صد‌ها میلیارد دلار در یک سال اخیر و سالانه حدود پنجاه میلیارد دلار طی بیست سال گذشته به برخی از کشور‌های منطقه توسط آمریکا را در جهت توسعه صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کرد؟ آیا دخالتی بالاتر از این هم متصور است؟

آیا می‌توانید گوشه‌ای از جهان را معرفی کنید که دولت آمریکا در درگیری‌های آن منطقه به عنوان عامل اصلی ایجاد کننده و یا تعیین کننده حضور نداشته باشد؟

اگر حضور و دخالت در دیگر کشور‌ها بد و نادرست است که البته هست، برای همه و تحت هر عنوان بد است. واضح است که نگاه گزینشی از عوامل اصلی مشکلات جامعه بشری است.

آیا یک گروه تروریستی را می‌شناسید که نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا در ایجاد و یا به کارگیری آن‌ها نقش نداشته باشند؟

آیا حمایت‌های آشکار و همه جانبه و هفتاد ساله دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی و اشغال‌گری‌های مستمر آن و پشتیبانی کامل از حداقل پنج جنگ خونین با میلیون‌ها آواره و هزاران کشته و مجروح که آن رژیم به مردم منطقه تحمیل کرده است و همچنین حمایت بی قید و شرط از ظلم مستمر و روزانه آن رژیم علیه مردم فلسطین، دخالت درامور منطقه محسوب نمی‌شود؟

در حالیکه آمریکا بزرگترین تولید کننده و صادر کننده سلاح است و رونق بازار اسلحه نیازمند مصرف دائم آن یعنی جنگ است، آیا ادعای دولت آمریکا به ضدیت با جنگ و یا طرفداری از صلح بیشتر به یک لطیفه شبیه نیست؟

ب: ادعا کرده اید که اقدامات شما علیه ملت ایران با هدف جلوگیری از توسعه برنامه هسته‌ای ایران است.

وقتی دولتی که خود هزاران بمب اتمی ذخیره کرده و تنها متهم استفاده جنایتکارانه از آن است، تحت پوشش ادعای دفاع از صلح و امنیت جهانی، مخالف توسعه نه تنها سلاح هسته‌ای بلکه فن‌آوری هسته‌ای می‌شود، آیا امیدی به استقرار صلح و امنیت باقی می‌ماند؟

حمایت دولت آمریکا از زرادخانه اتمی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی که تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نداشته و هیچ تعهد بین المللی نیز نسپرده و همواره سایر کشور‌ها را به حمله نظامی تهدید می‌کند، چه نسبتی با ادعای آن دولت در مخالفت با توسعه سلاح هسته‌ای دارد؟ این تناقض در رفتار و گفتار دولت آمریکا چگونه قابل توجیه است؟

حقیقت این است که دولت آمریکا اصرار دارد انرژی هسته‌ای و سلاح اتمی حتی‌الامکان در انحصار او و متحدینش باشد تا روند سلطه او بر جهان پایدار و بی رقیب باقی بماند.

ج: ادعا کرده اید که به مردم ایران احترام می‌گذارید، ولی به دنبال حمایت از آنان در مقابل اجحافات حاکمیت هستید.

صرف نظر از نوع رابطه ملت ایران با حکومت و نحوه رفتار حاکمیت، لازم به تصریح است که در مناسبات میان ایران و آمریکا و به ویژه در هفتاد سال اخیر، نه تنها حتی یک موضع یا اقدام مثبت و سازنده یافت نمی‌شود که بتوان آن را نشانۀ حمایت دولت آمریکا از ملت ایران تلقی کرد، بلکه رفتار‌ها و سیاست‌های دولت آمریکا، پیوسته علیه منافع ملت ایران بوده است.

آیا در منظومه فکری شما، مقابله با ملی شدن صنعت نفت و طراحی و اجرای برنامه کودتا علیه دولت ملی دکتر محمد مصدق، به مثابه حمایت دولت آمریکا از حقوق ملت ایران تلقی می‌شود؟

آیا تحمیل طرح مارشال و اصل ۴ ترومن که منجر به نابودی و وابستگی اقتصاد ایران، عدم تعادل در نظام استقرار جمعیت، وابستگی کامل دولت به درآمد نفت و تغییر اقتصاد مولد به اقتصاد مصرفی و استیلای دولت آمریکا بر ارکان سیاست ایران گردید، اقدامی در جهت حمایت از ملت ایران بوده است؟

چگونه می‌توانید ایجاد دستگاه جهنمی سازمان اطلاعات و امنیت (ساواک) و تحمیل یک رژیم غیرمردمی به ملت بزرگ ایران برای مدت ۲۵ سال را دلیلی بر حمایت از حقوق مردم این سرزمین وانمود کنید؟

چگونه می‌توان برنامه ریزی و تصمیم به کشتار حداقل یک میلیون نفر از مردم ایران با هدف جلوگیری از پیروزی انقلاب که به لطف خدا و هوشمندی و عدم همراهی ارتشیان عزیز خنثی گردید را نشانه‌ای از حمایت دولت آمریکا از ملت ایران دانست؟!

آیا تجهیز رژیم صدام و حمایت‌ها و تشویق‌های پیدا و پنهان او در جنگ ۸ ساله و نهایتاً ورود رسمی به جنگ علیه ملت ایران و اسقاط هواپیمای مسافربری، دفاع دولت آمریکا از حقوق ملت ایران بوده است؟

چگونه می‌توان ادعا کرد تحریم‌های گسترده و اعمال فشار به اقتصاد خانوار‌های ایرانی طی ۳۹ سال اخیر و به ویژه در ۷ سال گذشته که مشکلات قابل توجهی را برای توده‌های مردم ایجاد کرده است، در جهت حمایت دولت آمریکا از ملت ایران انجام شده است؟

آیا تحریم‌های جدیدی که وعده اش را داده اید کسی غیر از مردم را هدف گرفته است؟

آیا می‌توانید فقط به یک تصمیم یا اقدام در جهت منافع ملت ایران، اشاره کنید که بانی آن دولت آمریکا بوده یا در آن مشارکت داشته باشد؟

در دوره ۲۵ ساله پس از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که دولت ایران به طور کامل با سیاست‌های بین المللی آمریکا همراهی داشت، آیا رژیم حاکم بر ایالات متحده، اجازه پیشرفت علمی و تکنولوژیک به ملت ایران داد یا اینکه با طراحی‌های مختلف، مانع از تحقق آن گردید؟ سهم ملت ایران از دستاورد‌های علمی خیل عظیم نخبگان ایرانی مهاجر به آمریکا در آن دوره چه بوده است؟

حضور ده‌ها ساله بیش از ۴۵ هزار مستشار آمریکایی با دریافت حقوق‌های نجومی، منجر به کدام پیشرفت علمی و فنی در ایران شد؟ آیا جز تحقیر منابع انسانی مستعد و نخبه ایرانی نتیجه‌ای داشته است؟

همواره با توجیه اینکه فشار بر مردم به فشار مردم بر حاکمیت تبدیل خواهد شد تحریم‌های غیر قانونی و غیر انسانی را علیه ملت ایران تحمیل کرده‌اید، اما آیا این اقدامات جز انتقام کشی از ملت ایران بوده است؟

مگر نه اینکه در یک نگاه و تحلیل تاریخی واقعی و درست، تمام سیاست‌های آمریکا برای مهار قدرت ذاتی ملت ایران و عقب نگهداشتن او از جریان پیشرفت علمی و اقتصادی، طراحی و عملیاتی شده است؟

جناب آقای رییس جمهور؛

گر چه ملت ایران علاقه‌مند است گذشته‌ها را به تاریخ بسپارد و فصل جدیدی از همکاری سازنده و صادقانه را با آمریکا آغاز نماید، اما متاسفانه حقیقت این است که شما نیز مانند اسلاف خودتان به دنبال توسعه سلطه آمریکا و تامین منافع سرمایه داران جهانی و البته در سایه آن، کمک به حل برخی از مشکلات اقتصادی آمریکا هستید! حق بدهید که ملت ایران به اقدامات شما از زاویه تردید نگاه کند.

مگر غیر از این است که دولت قبل از شما بخشی از یک طرح استیلاگرانه علیه ملت ایران را جلو برده است و شما به دنبال تکمیل آن هستید؟

البته باید با افتخار اعلام کرد که روابط ملت ایران با مردم آمریکا و دیگر ملت‌های جهان همواره سازنده، انسانی و دوستانه بوده است.

تاکید می‌نماید که ملت بزرگ ایران با تکیه بر فرهنگ و قدرت ذاتی خود، قادر است مشکلات خود را حل نماید و نیازی به دلسوزی و یا دخالت دیگران ندارد.

جناب آقای رئیس جمهور!

بر اساس گزارش‌های رسمی، دولت آمریکا با زیر پا نهادن معاهده برتون وودز و لغو تعهد خود در ذخیره طلا به عنوان پشتیبان دلار، حدود ۴۰ سال است با تزریق بیش از ۲۱ هزار میلیارد دلار دارایی کاغذی و غیرواقعی به اقتصاد جهانی، به همین مقدار دارایی واقعی ملت‌ها را به صورت سیستماتیک تصاحب کرده است. روشن است که حیات اقتصادی آمریکا و سرمایه‌داران حاکم بر آن، مرهون این غارت سازمان یافته است که به نوبه خود، سلطه سیاسی و امنیتی آمریکا را نیز تضمین می‌کند.

روشن است که حضور گسترده نظامی آمریکا در جهان و تهدید و تحمیل جنگ به ملت‌ها، حفاظت از این جریان غارت تاریخی است.

اگر شما واقعاً خواهان کمک به ملت‌ها هستید، در گام اول باید به این چپاول بزرگ که موجب فقر در بخش عظیمی از دنیا شده و می‌شود، پایان دهید.

فقط سهم ملت ایران از این غارت تاریخی به قیمت جاری حدود ۴۲۰ میلیارد دلار است. چگونه می‌خواهید این خسارت را جبران نمایید؟ این رقم غیر از قرارداد‌های یک جانبه‌ای است که طی ۲۵ سال قبل از انقلاب به ملت ایران تحمیل گردید.

حقیقت این است که رقابت و خصومت دولتمردان آمریکا با ملت ایران، یک امر تاریخی است. هیات حاکمه آمریکا با فرهنگ و توانایی‌های ملت ایران به ویژه در حوزه فرهنگ، علم و تمدن سازی مخالفند. به یاد بیاورید که آقای رامسفلد وزیر دفاع اسبق آمریکا خواستار ریشه کن کردن ملت ایران شده بود، امری که از نیات واقعی دولت آمریکا علیه ملت ایران پرده برداشت. موضوعی که هم اینک نیز در سند منتشر شده استراتژی امنیت ملی آمریکا کاملاً برجسته است.

ممکن است امروز عده‌ای با هدف کنترل حاکمیت ایران، با شما و برخی از شرکایتان در اعمال فشار‌های سنگین بر ملت ایران موافق باشند، اما ملت ایران با فرض اینکه از شرایط حاکم بر کشور ناراضی بوده و با سیاست‌ها و یا عملکرد‌های برخی از صاحب منصبان کشور مشکل داشته باشد، لیکن تاریخ گواهی می‌دهد که این ملت بزرگ با اتکاء به فرهنگ و توانایی‌های ذاتی خود قادر به حل و فصل مشکلات و دفاع از حقوق اساسی خویش بوده و خواهد بود و در این امر نیازی به دیگران ندارد. ملت ایران مارگزیده‌ای است که ریسمان سیاه و سفید هم او را نگران می‌کند.

این بار نیز روشن است که بر خلاف ادعاها، تحریم‌های یک جانبه و ظالمانه دولت شما فقط مردم مظلوم ایران را تحت فشار‌های غیرانسانی قرار داده و خواهد داد.

ما به شرایط ناحق و ناصوابی که امروز به مردم منطقه تحمیل شده و موجب توسعه دخالت‌های دیگران در امور داخلی کشور‌ها شده است اعتراض داریم و امیدواریم هر چه زودتر و با هوشمندی و خویشتنداری طرفین و از طریق گفتگو‌های درون منطقه ای، اختلافات و درگیری‌ها پایان یابد و صلح و برادری و خواست ملت‌ها در اداره کشور‌ها به طور کامل جریان یابد.

دولتمردان شما همچون همکاران قبلی شما در مواجهه با برخی از مامورین ضعیف، تصور کرده اند که با استفاده از ابزار تبلیغ و تهدید می‌توانند قرارداد‌های یک جانبه و استعماری را به ملت ایران تحمیل و با تضییع و تحدید حقوق مسلم او، برای همیشه این ملت تاریخ ساز و تمدن آفرین را از صحنه سیاست جهان حذف نمایند. بدانید که هم در فهم مسائل و شناخت ملت ایران و هم در سیاستگزاری و اقدام اشتباه می‌کنید.

قاطعانه اعلام می‌نمایم هر قراردادی که علیه منافع ملت ایران باشد و یا به تایید آشکار و آزادانه او نرسیده باشد، فاقد رسمیت بوده و مورد قبول مردم نخواهد بود. تاریخ نشان داده است که اراده ملت ایران بر بدخواهان غلبه خواهد کرد.

ما ملتی با چند هزار سال سابقه و تاریخ پر فراز و نشیب بوده و به لطف خدا خواهیم بود و همچون گذشته بر فرهنگ انسانی، مهرورزی، احترام، آزادی و عدالت برای همه ملت‌ها پای خواهیم فشرد و قاطعانه از استقلال و هویت فرهنگی، سیاسی و تاریخی خود صیانت خواهیم کرد.

تردید نداشته باشید که سیاست‌های جاری دولت شما علیه ملت بزرگ ایران نتایج مد نظرتان را در بر نخواهد داشت و بر بی‌اعتمادی تاریخی خواهد افزود.

راه درست و البته انسانی و پایدار، احترام به حقوق ملت ایران و دیگر ملت‌ها از جمله آزادی انتخاب و حق تعیین سرنوشت و همچنین تغییر رویکرد‌ها از مقابله و دشمنی به احترام، تفاهم و همکاری سازنده است.

ملت ایران حل ریشه‌ای مسائل جامعه انسانی، نه فقط در محدوده خاورمیانه بلکه در سراسر جهان را، صرفاً از طریق گفتگو و همکاری سازنده بین همه کشور‌ها و ملت‌ها و در شرایط احترام و عدالت می‌داند.

ملت ایران همواره به همه ملت‌ها و حقوق اساسی آن‌ها احترام گذاشته و می‌گذارد و خواهان دوستی و همکاری با همگان و صلح، آزادی، امنیت، احترام، عدالت، رفاه و پیشرفت برای همه ملت‌ها بوده است.

جناب آقای رئیس جمهور!

آمریکا کشوری بزرگ، ثروتمند، صاحب نفوذ و تاثیرگذار در معادلات جهانی و دارای مردمی فرهیخته و فهیم است و ایران نیز کشوری ریشه دار در تاریخ، تاثیرگذار در فرهنگ و تمدن بشری و برخوردار از موقعیتی بسیار مهم و حساس در یک منطقه استراتژیک جهان و نیز دارای ملتی فهیم، یکپارچه، آزادیخواه و ظلم ستیز است و همه خوبی‌ها و پیشرفت‌ها را برای تمامی ملت‌ها و کشور‌ها می‌خواهد و انحصار طلبی و زیاده خواهی را به هر شکل آن مذموم و محکوم می‌داند.

یادآوری می‌کنم که، دولت‌های مختلف آمریکا، به ویژه در ۴۰ سال اخیر، همواره سیاست خود در ارتباط با ایران را برمبنای رویکردی تخریبی پی ریزی کرده و هزینه‌های سنگینی را از حیث مالی و انسانی به مردم دو کشور تحمیل ساخته‌اند و متاسفانه دولت شما نیز، این رفتار خصمانه و غیرقابل توجیه را دنبال کرده است، رفتاری که جز پایداری و مقاومت فزاینده ملت ایران، انباشته شدن کینه‌ها و بیشتر شدن فاصله‌ها، حاصلی در بر نداشته و نخواهد داشت

منبع:tabnak.ir


بازدید : 568امتیاز :3

چرادرب یخچال درست بسته نمیشود


چرا درب یخچال فریزر درست بسته نمی‌شود

چرا درب یخچال فریزر درست بسته نمی‌شود

اگر درب یخچال فریزرتان درست بسته نمی‌شود، باید در اسرع وقت برای تعمیر یخچال فریزر اقدام کنید. بسته نشدن درب یخچال فریزر، علاوه بر افزایش مصرف انرژی و قبوض برق، باعث خراب شدن خود یخچال فریزر هم می‌شود؛ به این دلیل که کمپرسور یخچال فریزرمجبور می‌شود بیشتر کار کند تا بتواند یخچال فریزر را خنک نگه دارد. لازم به گفتن نیست که حتی ممکن است غذاهای داخل یخچال فریزر زودتر از معمول فاسد شوند.

بسته نشدن در یخچال، به یکی از سه دلیل احتمالی زیر است:

۱. یک چیزی جلوی بسته شدن درب یخچال را می‌گیرد

برطرف کردن این موضوع عملا کاری ندارد. فقط کافی است مواد غذایی چیده شده داخل یخچال را کمی جابه‌جا کنید تا درب یخچال فریزربسته شود؛ و اگر مشکل از چینش مواد غذایی نبود، قفسه‌های داخل یخچال را چک کنید که از جایشان درنیامده باشند. در این صورت آنها را درست جا بیاندازید.

2. درزگیر درب پیچ خورده یا شل شده است

درزگیر پلاستیکی درب که دورتادور قسمت داخلی درب یخچال فریزرقرار دارد را بررسی کنید. کار درزگیر است که از خروج هوای سرد داخل به خارج، و از ورود هوای گرم خارج به داخل یخچال فریزرجلوگیری کند. اگر درزگیر پیچ بخورد یا شل شود، مانع از بسته شدن درب می‌شود؛ که در این صورت باید درزگیر را عوض کنید.

با استفاده از یک برگه کاغذ می‌توانید درزگیر درب را امتحان کنید. یک برگه کاغذ را لای درب گذاشته و درب را ببندید. بعد کاغذ را بکشید. اگر کاغذ بیرون آمد علامت این است که درزگیر مشکل دارد و باید عوض شود.

3. بدنه یخچال فریزرتراز نیست

بدنه یخچال فریزرتراز نیست یا گیره‌های درب تنظیم نیستند یا لولاهای درب مشکل دارند. برای تراز کردن یخچال فریزر، از یک تراز استفاده کنید. تراز را روی خود بدنه یخچال فریزر بگذارید نه روی درب! اگر حباب تراز در مرکز قرار نگرفت، یعنی باید یخچال فریزر را تراز کنید. با پیچاندن پایه‌های زیر یخچال، آن را تراز کنید تا حباب در مرکز قرار بگیرد.

گاهی اوقات به دلیل باز و بسته شدن‌های مکرر درب یخچال فریزر، لولاهای یخچال فریزر از حالت تنظیم خارج می‌شوند. این را هم می توانید با تراز مشخص کنید. برای تنظیم لولاها حتما به کمک یک تعمیرکار نیاز دارید چون باید لولاها را شل کنید و دوباره تنظیم کنید. البته این فرایند بسته به مدل یخچال فریزر متفاوت است، بنابراین به دفترچه راهنما یخچال فریزر رجوع کنید.


بازدید : 533امتیاز :3

ریشه نژادپرستی چیست؟


ریشه نژادپرستی چیست؟

ریشه نژادپرستی چیست؟ | از شما دعوت می‌کنیم این مطلب را دنبال کنید.

آشکار است که کسی نمی‌تواند نژادپرست باشد مگر اینکه باور داشته باشد چیزی به اسم نژاد وجود دارد لذا برای درک نژادپرستی ابتدا لازم است مفهوم نژاد را بدرستی درک کنیم. بطور عمومی‌دو مفهوم از #نژاد وجود دارد: ۱-مفهوم زیست‌شناختی نژاد ۲-مفهوم عامیانه نژاد.

مفهوم زیستی نژاد تقریبا هیچ ارتباطی با مفهوم مدنظر ما از نژادپرستی ندارد زیرا زیست‌شناسان عموما از مفهوم نژاد برای اشاره به جمعیت‌هایی استفاده می‌کنند که از لحاظ ژنتیکی شباهت زیادی بهم دارند.

نژاد در این معنا مفهومی‌بسیار محدود، ایزوله و ذاتی است. همچنین از آنجائیکه این برداشت از نژاد بر اساس شباهت ژنتیکی است و مفهوم شباهت نیز نسبی و تدریجی است، در این تعریف تقسیم‌بندی صفر و صدی بین نژادها وجود ندارد. در حقیقت مفهوم زیستی نژاد سهل‌الوصول‌ترین روش برای صحبت کردن درباره تفاوت‌های ژنتیکی است زیرا اگر می‌خواستیم بالفرض انسانها را نیز مانند سایر جانداران بر اساس رسته و گونه طبقه‌بندی کنیم کار کردن با آن بسیار سخت می‌شد.

با اینحال وقتی افراد از نژاد صحبت می‌کنند اغلب منظورشان مفهوم عامیانه نژاد است. مفهوم عامیانه نژاد تفاوتهای عمده‌ای با مفهوم زیستی آن دارد. در زبان عامیانه وقتی کسی به نژاد شخص دیگری اشاره می‌کند، کاری به ساخت ژنتیکی او ندارد بلکه از نظر عوامانه ” وقتی می‌گوییم دو نفر از یک نژاد هستند یعنی آنها بهم شبیهند”.

این تعریف از نژاد بسیار شایع اما اشتباه است. چرا؟ زیرا دو نفر وقتی شبیه خوانده می‌شوند که از هر لحاظ بهم شباهت داشته باشند (چگالی بدنی یکسانی داشته باشند، وزن یکسانی داشته باشند، قد یکسانی داشته باشند، رنگ چشمان، موها و پوست یکسانی داشته باشند، صدای مشابهی داشته باشند و …).

اگر منظور ما از شباهت همین باشد، بله این تعریف از نژاد هم درست است. لذا بنظرم منظور افراد از شباهت اینست که “افراد با نژاد یکسان نسبت به افراد با نژادهای یکدیگر بهم شبیه‌ترند” اما این تعریف نیز نادرست است. بعنوان مثال نقض به این مسئله فکر کنید که میشل اوباما – همسر باراک اوباما رئیس جمهور سابق ایالات متحده – و بری وایت–خواننده رنگین پوست آمریکایی – از یک نژادند، درست است؟ اما بمن بگویید میشل اوباما بیشتر شبیه بری وایت است یا آن رامنی –همسر سابق میت رامنی فرماندار سابق ماساچوست؟!

وقتی تمام ویژگی‌های این سه شخص را در نظر بگیریم متوجه می‌شویم میشل اوباما بیش از اینکه شبیه بری وایت باشد شبیه آن رامنی است اما اگر بصورت شهودی احساس می‌کنید میشل اوباما بیشتر شبیه بری وایت است باید بدانید همه موارد را در نظر نگرفته‌اید و در حقیقت تنها ویژگی‌های اندکی مثلا رنگ پوست را در نظر گرفته‌اید. لذا می‌توان نتیجه گرفت شباهت ظاهری شاید یکی از عوامل تمییز بین نژادها باشد ولی همه آن نیست.

اگر شباهت مبنای تفاوت‌های نژادی نیست پس چه چیزی منجر به تشکیل باورهای مروبط به تفاوت‌های نژادی می‌شود؟

در چند دهه اخیر روان‌شناسان پی برده‌اند انسان ذاتا “ماهیت‌گرا” است یعنی ما برای اینکه درک بهتری از جهان داشته باشیم، را به “انواع” تقسیم می‌کنیم (چیزی که در فلسفه به آن “انواع طبیعی” می‌گویند) و فرض می‌کنیم چیزی که یک شیء را به یک نوع ربط می‌دهد نوعی جوهره (Essence) مشترک است که بین تمام اعضای آن نوع وجود دارد و آنها را عضوی از آن نوع می‌کند.

تفکرات نژادی نیز دقیقا از همین اصل تبعیت می‌کنند. ما فکر می‌کنیم تمام اعضای یک نژادی یک جوهره مشترک دارند لذا از این دیدگاه سیاهپوست بودن ( یا آسیایی یا یهودی بودن) اساسا در مورد این نیست که یک نفر چگونه بنظر می‌رسد بلکه در مورد اینست که یک نفر اساسا چیست.

البته این توجیه هم یک توهم فانتزی است. هیچ گونه و نژادی جوهره مرموز مشترکی ندارند که معین‌کننده هستی و ذات آنها باشد. اگر بدن یک یهودی یا یک سیاهپوست یا یک آسیایی را تا سطح اتم بشکافیم به چیزهای ذاتاً متفاوت بر نمی‌خوریم (هر چند ممکن است تفاوتهای فردی وجود داشته باشد ولی چیزی نیست که مثلا همه سیاهپوستان داشته باشند ولی سفیدها نداشته باشند).

ریشه اصلی نژادپرستی چیست؟

قانع‌کننده‌ترین دلیلی که تا کنون برای ریشه نژادپرستی ارائه شده دلیل روان‌شناختی است. از دیدگاه روان‌شناختی نژادپرستی اساسا نتیجه ترکیب یک سوگیری شناختی شدید که روان‌شناسان اجتماعی به آن سوگیری “خارج از گروه” می‌گویند و ماهیت‌گرایی است. افراد تحت تاثیر این سوگیری ذهنی در ذهنشان افراد دیگر را به دو دسته “ما و آنها” تقسیم می‌کنند و طبعا بعد از این تقسیم‌بندی، گروه “آنها” نه یک گروه همتراز گروه ما بلکه “گروه مخالف ما” و البته پست‌تر از ما تلقی می‌شود.

این سوگیری‌های شناختی در نتیجه تربیت شکل می‌گیرد. البته نه تنها تربیت والدین بلکه جامعه، مدرسه، تاریخ، رسانه‌ها و حتی ساختارهای زبانی و دقیقا بهمین‌خاطر است که نژادپرستی و باورهای متعلقه آن بسختی قابل زدودن هستند.

بنظر من برای زدودن نژادپرستی نیازی نیست تفاوت‌های نژادی را جشن بگیریم بلکه باید تلاشمان را در جهت تشخیص تعریفمان از نژاد و تغییر آن بگذاریم. در ضمن هرچند ماهیت‌گرایی بخشی از طبیعت انسانی ماست ولیکن تمایلات طبیعی نیز قابل تغییرند.

منبع: porbazdidtarinha.ir

بازدید : 493امتیاز :3

برچسب ها:

Alinaseri,Ali-naseri,Asharealinaseri,Alinaserishaer,

علی ناصری ترانه سراه،تنظیم کننده وآهنگ سازی اشعارپارسی،علي ناصري شاعرونويسنده اشعارپارسي,علی ناصری دات آی آر،علی خط تیره ناصری دات آی آر،شعرجدیدعلی ناصری،همه ی اشعارعلی ناصری،وبسایت شعر،وبلاگ شعر،سایت شعر،وبلاگ جملات،سایت جملات،وبسایت جملات،وبلاگ شعروجمله،سایت شعروجمله،وبسایت شعروجمله، شعرهای جدیدوجمله های بامعنی،اشعارجدیدوجملات بامعنی،شعروجمله کوتا،جمله وشعرکوتا،جملات قشنگ،جملات زیبا،جملات غمگین،جملات شاد،جملات عاشقانه،جملات بامعنی،جملات عاشقونه، قشنگ ترین جملات،جملات جدید98،جمله جدید98،جملات عاشقانه کوتا،جملات عاشقونه کوتا،شعرعاشقونه کوتا،جملات عاشقونه زیبا،غزل عاشقونه،غزل عاشقانه،جملات عاشقانه شعر،زیباترین شعرهای روز،شعروجمله عاشقونه غمگین وشاد،جمله جدیدعاشقونه،جملات جدیدعاشقانه،جملات غمگین عاشقونه،جملات شادعاشقانه،جملات غمگین عاشقانه،جملات شادعاشقونه،جملات شادعاشقانه، جملات زیباعاشقانه،جملات عاشقانه، شعرباموضوع تنهایی،شعرغمگین تنهایی،شعرباموضوع تنهاگذاشتن کسی،شعرباموضوع برگشتن دوباره ی کسی،شعرشادباموضوع خوشحال بودن،شعرگریه آور،شعرغمگین که اشکتودربیاره،اشعارخیلی زیباعاشقونه،اشعارخیلی قشنگ عاشقونه،شعرهای خیلی زیبا،شعرهای خیلی قشنگ،جدیدترین اشعاروجملات،شعروجمله های قشنگ،شعروجمله های زیبا، شعرقشنگ،شعرزیبا،اشعارقشنگ،جملات قشنگ،اشعارزیبا،جملات زیبا، شعروجمله های عاشقانه،شعروجمله های عاشقونه،اشعاروجملات عاشقونه،اشعاروجملات عاشقانه،شعرشادعاشقانه،شعرغمگین عاشقانه،عاشقانه ترین شعروجملات،عاشقونه ترین شعروجملات،عاشقانه ترین شعرها وجمله ها،شعروجمله های غمگین، شعرعاشقانه غمگین جدید،شعرعاشقونه غمگین جدید،عاشقانه شعر،عاشقانه،عاشقانه جملات،عاشقانه جمله،شعرعاشقانه شادجدید،شعرعاشقونه شادجدید،اشعارشادوغمگین،شعرشادوغمگین،اشعاروجملات گریه آور، اشعارجدیدتوپ،شعروجمله های شاد،شعرغمگین،جمله غمگین،جملات غمگین،اشعارغمگین،اشعارشادعاشقانه،اشعارشادعاشقونه،اشعارغمگین عاشقونه،اشعارغمگین عاشقانه،شعردوبیتی،شعر2بیتی،شعردوبیتی غمگین،شعر2بیتی شاد،شعردو2بیتی عاشقانه،شعر2دوبیتی زیبا،شعر2دوبیتی قشنگ،اشعاردو2بیتی عاشقانه،اشعاردوبیتی زیبا،اشعاردوبیتی قشنگ،شادترین شعرهای عاشقونه،شادترین شعرهای عاشقانه،شادترین اشعارعاشقونه،شادترین اشعارعاشقانه،غمگین ترین شعرهای عاشقانه،غمگین ترین شعرهای عاشقونه،غمگین ترین اشعارعاشقونه،غمگین ترین اشعارعاشقانه، عاشقونه،عاشقانه ها، غمگین ترین اشعار،غمگین ترین شعرها،عاشقانه ترین جملات،عاشقونه ترین جملات،عاشقونه ترین شعرها،عاشقانه ترین شعرها،عاشقانه ترین اشعار،شعرشادجدید،اشعارشادجدید،جمله شادجدید،جملات شادجدید،شعرهای جدیدامروزی،شعرهای شاعران امروزی،اشعارجدیدامروزی،اشعارشاعران جدیدامروزی، اشعارجدید95،شعرجدید95،اشعارجدیدسال 95،شعرای جدید95، جمله بامعنی،جملات معنی دار،جمله های بامعنی،جملات بامعنی وشعرهای قشنگ عاشقانه، شعرپسرونه،شعر بانام شقایق، شعرای ناب جدید،اشعارناب جدید،جدیدترین اشعارناب،جدیدترین شعرهای ناب،گلچین ترین اشعار،گلچین ترین شعرها، گلچین ترین جملات،گلچین ترین جمله ها،متن عاشقونه،متن عاشقانه،گلچین ترین اشعارعاشقانه غمگین،گلچین ترین شعرهای عاشقانه غمگین،گلچین ترین اشعارعاشقونه غمگین،گلچین ترین شعرهای عاشقونه غمگین،زیباترین شعرهای عاشقانه،زیباترین اشعارعاشقانه،زیباترین شعرهای عاشقونه،زیباترین اشعار، عاشقونه،جدیدترین اشعارعاشقونه زیبا،شعرنوزیبا،اشعارنوقشنگ،اشعارنوزیبا،سوزناکترین اشعار،سوزناک ترین شعرها،سوزناک ترین جملات،سوزناک ترین جمله ها،سوزناکترین اشعاروجملات، ،جملات،شعر،اشعاروجملات، شعرفارسی،شعرپارسی،شعربه زبان فارسی،شعربه زبان پارسی،شعرهای فارسی،شعرهای پارسی، شعروادبیات فارسی، اشعارسپیدعاشقانه،شعرسپید،غمگین ترین اشعارسپید،شعر گله،شعرگله از دوست،
شعرگله از زمونه،شعرگله ازخدا،شعر گله از روزگار،شعرباموضوع ازدست دادن کسی،غزل عاشقانه،فروش زيباترين اشعار،فروش شعر،فروش شعرخیلی زیبا،فروش شعرخیلی قشنگ،فروش اشعارخیلی غمگین،فروش غمگین ترین اشعار،زیباترین شعرهابرای فروش،حرفه ای ترین شعرهاترانه هابرای فروش عاشقونه ترین شعرها ،فروش غمگين ترين اشعار،شادترین اشعاربرای فروش،رويايي ترين اشعاربراي فروش،فروش شعربراي آهنگ پاپ ورپ،فروش شعر،فروش آهنگ،خریدشعر،خریدوفروش شعر،ترانه غمگین،شعروجمله برای واتساپ،شعرشادوغمگین برای واتساپ ولاین شعربرای واتساپ ووایبر،گلچین ترین متن ترانه ها، شعرغمگین جدید،متن ترانه هاي عاشقانه علي ناصری،علی ناصري،علی ناصری کریموند،علی ناصری کریم وند،متن ترانه عاشقونه،متن شعر،متن ترانه های زیبا،ناصری کریموند،ناصری کریم وند،وبلاگ رسمی علی ناصری،وبلاگ رسمی علی شاعر، وبلاگ علی ناصری،سایت علی ناصری،وبسایت علی ناصری،بااحساس ترین اشعار،متن ترانه های عاشقونه،ترانه های ناب وجملات غمگین،متن ترانه های ناب،اشعارجدیدسال 95،اشعاروجملات عاشقانه غمگين وشاد،شعرهای احساسی، اشعارپرازاحساس،اشعارغمگین واحساسی،شعر گریه آور، اشعارکوتادوبیتی،اشعارکوتادوبیتی علی ناصری،اشعارکوتا2بیتی علی ناصری،اشعاردوبیتی وجملات،اشعارکوتاوجملات عاشقانه،اشعارکوتاوجملات بامعنی،جملات واشعارکوتا،علی ناصری شاعرازاصفهان،علی ناصری شاعرازشاهین شهر،2آموزش کیبوردارگ دراصفهان،استادجوان نوازنده ارگ درشاهین شهراصفهان،علی ناصری نوازنده،شاعران ایل موری،شاعران جوان موری،شاعران موری،شاعران ایل موری،شاعرموری،شاعران معروف ایل موری،شاعران مشهورایل موری،شاعران تیره های موری،انجمن شاعران اصفهان،انجمن شاعران جوان اصفهان،شاعران جوان،شاعران جوان ایرانی،شاعران جوان ایرانی،معروفترین شاعر،معروفترین شاعران،معروفترین شاعران ایران،معروفترین شاعران جوان،معروفترین شاعران جوان ایرانی،معروفترین شاعربختیاری،شاعربختیاری،شاعران حرفه ای بختیاری،شاعران غمگین نویس ایران،شاعران شادنویس ایران،شاعران خوب ایران،ترانه سراها،ترانه سراهای ایرانی،ترانه سراهای جوان،ترانه سراهای جوان ایرانی،ترانه سراهای مرد،ترانه سراهای پسر،شاعرهای ایرانی،شاعرهای جوان،شاعرهای پسر،شاعرهای مرد،شاعران پسر،شاعران مرد،شاعران حرفه ای،شاعران معروف،شاعران معروف ایرانی،شاعران معروف جوان،ترانه سراهای معروف،ترانه سراهای معروف ایرانی،ترانه سراهای جوان معروف،تصاویرترانه سراهای ایرانی،تصاویرترانه سراهای جوان،تصاویرترانه سراهای جوان ایرانی،وبلاگ شاعران جوان،سایت شاعر،شماره همراه شاعر،شاعران کشور،شاعران جوان کشور،استادشعر،بهترین استادشعر جوان،شاعران کم سن وسال،شاعران سن پایین،شاعران نوجوان،شاعران نوجوان پسرایرانی،ا،شاعران معروف جوان ایرانی،پسرای شاعرجوان ایرانی،پسرای شاعر معروف،بهترین شاعران ایرانی،بهترین شاعران جوان ایرانی،جوان ترین شاعر ایرانی،معروف ترین شاعرایرانی،معروف ترین شاعرجوان ایرانی،پسرای شاعر ایران،پسرای شاعرایرانی،بهترین شاعران بختیاری،شاعران لربختیاری،شاعران جوان لربختیاری،معروفترین شاعران بختیاری،شاعران مشهور،هنرمندان بختیاری،هنرمندان شاعربختیاری،هنرمندان شاهین شهر،شاعران شاهین شهر،هنرمندان شاعران اصفهان،هنرمندان جوان بختیاری،هنرمندان معروف بختیاری،هنرمندان معروف ایل بختیاری،جرای موسیقی درعروسی،اجرای موسیقی شماره خواننده،شماره خوانندگان جشن،شماره خوانندگان جشنی،شماره خوانندگان ایرانی،شماره خواننده گان کشور،شماره خوانندگان خوش صدا،شماره یه خواننده خوب،خواننده گان خیلی خوب ایرانی،بهترین خوانندگان ایران،اس ام اس های عاشقانه غمگین،اس ام اس های تنهایی،اس ام اس های غمگین جدایی،چطوری خواننده شویم،آموزش خوانندگی،چه چیزایی برای هنجره ماضرردارند،چه چیزایی به صدای ماضررمیرسانند،آموزش آوازخونی، آموزش سلفژ،آوازخوانی،تعریف سلفژ،سلفژچقدربه ماکمک میکند،سلفژچقدربه صدای ماکمک میکند،آیاکسی که صداش خوب نباشه سلفژوکلاس بهش کمک میکنه،سلفژبخشی ازموسیقی،چه چیزی به ماکمک میکنه تاصدای مابرای آوازخوانی خوب بشه،چگونه خواننده شویم،پرامکانات ترین چت روم فارسی درایران،یه چتروم خیلی شلوغ،پرافرادترین چت روم فارسی درایران،یه چت شلوغ،چت روم دوست یابی،چت دوست دختریابی،چت دوست پسریابی،چت روم شوهریابی،چت روم همسریابی،اولین وبزرگترین چت روم ایران،،افزایش بازدید،آی پی،افزایش بازدید واقعی،افزایش بازدید صد در صد واقعی،افزایش رتبه الکسا،افزایش رتبه جهانی،افزایش رتبه ایران، افزایش بازدید 100٪،برای افزایش بازدیدوبسایت چیکارکنیم،برای افزایش بازدیدوبلاگ چیکارکنیم،چیکارکنیم تابازدیدوبلاگمون افزایش پیداکنه،چیکارکنیم تا بازدیدوبباگمون چندبرابربشه،بهترین روش افزایش بازدیدوبلاگ،بهترین راه برای افزایش بازدیدوبلاگ،چیکارکنیم تاوبلاگمون پربازدیدبشه،راهای خیلی موثربرای بالابردن بازدیدوبلاگ،چگونه وبلاگمون روپربازدیدکنیم؟،چگونه وبلاگمان رادرصفحه اول گوگل قراربدیم،چگونه وبلاگمون روشلوغ وپربازدیدکنیم،چطوری بایدوبلاگ رودرصفحه اول گوگل قراربدیم، بهترین روش هابرای بالابردن آماربازدیدوبلاگ،پربازدیدترین وبلاگ، : چطوری دریه مدت کوتا چندکیلووزن اضاف کنیم؟چطوری چاق شویم وچاق بمونیم،چطوری یه اندام زیباداشته باشیم؟،بهترین راهابرای چاق شدن سری،بهترین راه هابرای افزایش وزن،چگونه چاق شویم،چگونه وزن اضاف کنیم،چاقی چه ضرری داره؟،اضاف وزن درکوتاترین زمان،چگونه دریه مدت کوتا خوش هیکل شویم،چگونه چاق شویم وچاق بمانیم،چطوری درکوتاترین زمان لاغرشویم،چیکارکنیم تالاغرشویم، بهترین روش برای لاغرشدن،چطوری براهمیشه لاغرشویم،ساده ترین روش برالاغرشدن،بهترین راه های لاغرشدن سریع،چگونه لاغرشویم؟،لاغرشدن خیلی سریع،راهای ساده برای کم کردن وزن،چگونه لاغرشویم ولاغربمانیم،کاهش وزن درکوتاترین زمان،لاغرشدن چه خوبی هاوضررهایی داره؟،وبلاگ های بازدیدبالا،وبلاگ های پربازدید، پربازدیدترین وبلاگ ها،لینک وبلاگ درهمه ی وبلاگ هابلاگ فامیهن بلاگ رزبلاگ آوابلاگ وبلاگدهی آوابلاگ وبلاگ دهی واپ ها وبلاگ دهی های ایران که مامدیریت میکنیم،لینک وبلاگ باوبلاگ های پربازدید،وبلاگ های بازدیدبالامیهن بلاگ،وبلاگ های پربازدیدبلاگفا،وبلاگ های بازدیدبالارزبلاگ،مطالب های مفید،مطالب های آموزنده،آموزش وبلاگ نویسی حرفه ای،آموزش وبلاگ نویسی ازاول تاآخر،مطالب سرگرم کننده،مطالب های عاشقونه ،مطالب آموزنده،مطالب قشنگ، مطالب زیبا،مطالب خیلی قشنگ، مطالب خیلی زیبا،مطالب واقعیت دنیا،مطالب علمی،مطالب علم روانشناسان،مطالب علم روان پزشگان،مطالب آموزنده،مطالب پندآموزی،سخنان بزرگان،حرفای بزرگان،مطالب جالب،مطالب عجیب،بهترین مطالب،زیباترین مطالب ها،یه سایت پرازمطالب قشنگ،یه وبلاگ پرازمطالب زیبا،قشنگترین مطالب آموزنده زیاد،زیباترین مطالب پندآموز وعلمی، مطالب های زیبا،شعربختیاری برای تبریک سال نو،پیام بختیاری برای سال نو،پیام تبریک سال جدید،پیام تبریک عید،متن خیلی قشنگ برای تبریک سال نو،متن خیلی زیبابرای تبریک سال جدید،متن عاشقانه برای تبریک سال نو،متن رفاقتی برای تبریک سال نو،پیام تبریک بهار،خوشگل ترین متن های تبریکی،خوشگل ترین متن پیام های تبریک سال نو،اس ام اس تبریک سال نو،شعرتبریک سال نو،شعربرای تبریک سال جدید،زیباترین شعرهای تبریکی،جملات زیبابرای تبریک سال نو،یه متن خیلی قشنگ برای تبریک سال نو،متن های محترمانه تبریک سال نو،شعربرای پیام،اس ام اس شعر،پیام شعر،smsشعر،اس ام اس جدید،پیام جدیدsmsجدید،اس ام اس عاشقونه غمگین،اس ام اس بختیاری،پیام جدیدبختیاری،اس ام اس لری بختیاری،پیام لری بختیاری،پیام به زبان بختیاری،معنی کلمات بختیاری،آموزش زبان بختیاری،پیام smsدرموردشکست عشقی،شعر عاشقونه غمگین برای پیام،شعرغمگین برای اس ام اس،اس ام اس شاددرمورددوست داشتن کسی،کدپیام خوش آمدگویی برای وبلاگ،کدپیام تبریک سال نو،کدپیام ورودی وخروجی وبلاگ،کدخوش آمدگویی وبلاگ،کدپیام سلام خوش آمدیدبراوبلاگ،کدپیام اخطار براوبلاگ،کدخوش آمدگویی برای سایت وبسایت، چطوری بفهمیم یه دخترمارادوست داره یانه،چطوری نگاه یه دختروبخونیم،چطوری علاقه ی دختروبفهمیم،وقتی یه دختردوستمون داره چطوری نشون میده،وقتی یه دختردوستمون داره چه عکس العملی نشون میده،وقتی یه دختربهمون خیره میشه نشونه چیه،چطوری خودمونوتودل یه دخترجاه کنیم? چطوری یه دختروعاشق کنیم،دخترهاعاشق چه کارهایی وچه حرفایی میشوند،دختراچطوری علاقشونونشون میدن؟،دخترعاشق چی پسرهامیشن،چطوری علاقه ی یه دختر روبفهمیم،چطوری بفهمیم یه دختربه ماعلاقه داره یانه،چطوری بفهمیم یه دخترعاشق ماهست یانه،چطوری بفهمیم یه نفرعاشقمون شده یانه،چطوری کسی روعاشق کنیم،چطوری بایدبفهمیم یه پسرقصدش ازدواجه یادوستی،آیاقصدپسرا ازدوستی چیه، چطوری بایدبفهمیم یه پسرعاشقمونه یانه،عشق پسر روچطوری بایدبفهمیم،چطوری بفهمیم کسی عاشقمون هست یانه،پسراچطوری علاقشونونشون میدن،چطوری خودمونوتودل همه جاکنیم،چیکارکنیم تاهمه عاشق ماباشن،چیکارکنیم تاپدرمادرمون مارودوست داشته باشند?،3چطوری یه دوست خوب باشیم برای دیگران،عکس های علی ناصری،عکس ازعلی ناصری،همه ی تصاویرهای علی ناصری دراینترنت،تصاویرعلی ناصری،علی ناصری تصاویر،عکس های جدیدعلی ناصری،تصاویرجدیدعلی ناصری، تصاویرجدید95،عکس جدید95،عکس،عکس های شاعران،عکس های شاعران ایرانی،عکس ازشاعران جوان ایرانی،عکس ازشاعران جوان ایران،عکس شاعران مردایرانی،عکس های شاعران ایران،عکس هنرمندان جوان ایرانی،عکس ازهنرمندان ایران،تصاویرازهنرمندان،هنرمندان ایرانی تصاویر،تصاویرهنرمندان،عکس هنرمندان ایران،تصاویرشاعرایرانی،تصاویرشاعران جوان ایرانی،تصاویرشاعران ایرانی،شاعران،تصاویرشاعران ایران،شاعران ایرانی،شاعران پسرجوان ایرانی،تصاویرشاعران مردایرانی،شاعران مردایران تصاویر،پسرشاعرتصاویر،تصاویر،چطوری بفهمیم یه پسرمارادوست داره؟،چگونه بفهمیم یه پسرمارادوست داره،چطوری باید بفهمیم یه پسرماروواسه ازدواج میخوادیادوستی؟راهای فهمیدن علاقه ی پسرابه ما،چطوری بفهمیم حرفای یه پسرراسته یادروغ؟چطوری یه پسر روعاشق خودمون کنیم؟پسرهاعاشق چی دخترامیشن؟دلیل دوست داشتن یه پسرازیه دخترساده چیه؟آیاپسرافقط عاشق زیبایی دخترمیشوند?چطوری بفهمیم یه پسری بهمون علاقه داره یانه،دلایل عاشق شدن مردا،دلیل عاشق شدن مردچیه،دلیل اصلی عاشق شدن مرداچیه،چرامرداعاشق میشن،مردعاشق چی میشه،دلیل اینکه مردعاشق میشه چیه،
چگونه بفهمیم پسری ازماخوشش آمده؟،چگونه بفهمیم دوست پسرمان دوستمان دارد،چگونه بفهمیم پسری قبلا رابطه داشته،از کجابفهمیم پسری باکره است،ازکجابفهمیم عاشق شدیم،چگونه پسری را عاشق خود کنیم،چگونه بفهمیم عاشق شده ایم،نام دخترانه،نام های دخترانه اصیل ایرانی،کل نام های دخترانه،همه ی نام های دخترانه،نام های پسرونه ودخترانه ایرانی،اسم اصیل ایرانی،اسم های اصیل ایرانی،اسم های قدیمی ایرانی،اسم های جدیدایرانی،اسم های قدیمی وجدیدایرانی،اسم های شاه نامه ای،همه ی اسم های اصیل ایرانی،کل اسم های ایرانی،لیست کامل اسم های اصیل ایرانی،اسم های دخترونه وپسرونه اصیل ایرانی،کل اسم های دخترانه،همه ی اسم های دخترانه،اسم های دخترانه ایرانی،معنی اسم ها،معنی اسم دخترانه،معنی کل اسم های دخترانه،معنای نام های دخترانه،اسم دخترانه بامعنی،نام های دخترانه همراه بامعنی،معنی اسم های ایرانی،همه ی اسم های دخترونه بامعنی آن ها،لیست کل اسم های دخترانه بامعنی آن ها،اسم های دخترانه اصیل ایرانی بامعنی،اسم دخترباریشه بختیاری،اسم دخترباریشه کردی،ترکی،عربی،فارسی،قدیم وجدید،نام های ایرانی،نام دخترونه،نام پسرونه،علی ناصری شاعرازشاهین شهر اصفهان،علی خط تیره ناصری دات آی آر،علی ناصری دات آی آر،دبلیو دبلیوعلی خط تیره ناصری دات آی آر،شعر شاد ایرانی،شعر غمگین ایرانی،شعر زیبا ایرانی، شعر قشنگ ایرانی،شعر عاشقانه ایرانی،شعر دوبیتی ایرانی،شعر 2بیتی ایرانی، اشعار شاد ایرانی،اشعار غمگین ایرانی،اشعار زیبا ایرانی،اشعار قشنگ ایرانی،اشعار عاشقانه ایرانی،

شعرهای احساسی,شعرهای احمد شاملو,شعرهای انگلیسی باترجمه فارسی,شعرهای ابراز علاقه و دوستت دارم,شعرهای بادبی طنز,شعرهای باحال عاشقانه,شعرهای بامعنی سنگین,شعرهای بامزه,شعرهای بسیار زیبا,شعرهای بچه گانه,شعرهای به یاد ماندنی,شعرهای بارانی زیبا و غمگین,شعرهای بی وفایی,شعرهای برفی,شعرهای بهاری قشنگ,شعرهای پاییزی,شعرهای پند آمو,زشعرهای پشت کامیونی,شعرهای پروین اعتصامی,شعرهای پر معنی,شعرهای تنهایی,شعرهای تنهایی عاشقانه,شعرهای تولد
شعرهای تکان دهنده,شعرهای تیکه دار,شعرهای تلخ,شعرهای تلخ جدایی,شعرهای جالب,شعرهای جدید عاشقانه,شعرهای جدید مریم,حیدرزاده,شعرهای جدایی,شعرهای جدایی از عشق,شعرهای جذاب,شعرهای چهارشنبه سوری,شعرهای چند بیتی,شعرهای حسین پناهی,شعرهای حافظ,شعرهای خداحافظی,شعرهای خاص,شعرهای خاطره انگیز,شعرهای خیانت به عشق,شعرهای خیلی غمگین,شعرهای دلتنگی,شعرهای دلتنگی عاشقانه,شعرهای دلنشین,شعرهای درباره مرگ,شعرهای دردناک,شعرهای رمانتیک,شعرهای رفتن,شعرهای رسول یونان,شعرهای زمستانی,شعرهای زیبا,شعرهای زیبای عاشقانه,شعرهای زیبا و کوتاه,شعرهای زیبا و ماندگار,شعرهای ,ورخانه ای,شعرهای سرشار از معنا,شعرهای سنگین و معنی دار,شعرهای سنگین و زیبا,شعرهای سربازی باحال,شعرهای شهریار حیدربابا,شعرهای شاد,شعرهای ضرب المثل درمورد ازدواج,شعرهای,ضد حال عاشقانه,شعرهای طنز عاشقی,شعرهای عاشقانه,شعرهای عاشقانه چند بیتی زیبا,شعرهای عاشقانه مریم حیدرزاده,شعرهای عاشقانه مخصوص آشتی کردن,شعرهای,عاشقانه رمانتیک,شعرهای عاشقانه عرفانی,شعرهای عاشقانه ترکی با ترجمه فارسی,شعرهای عاشقانه جدید,شعرهای عاشقانه غمگین,,شعرهای غمگین کوتاه,شعرهای غمگین دلتنگی,شعرهای غمگین تنهایی,شعرهای,فلسفی زیبا,شعرهای فیسبوکی,شعرهای فوق العاده زیبا,شعرهای کوتاه مریم حیدرزاده,شعرهای کوتاه و زیبا
شعرهای کوتاه عاشقانه
شعرهای گریه دار,شعرهای لیلی و مجنون,شعرهای لالایی ,آدرس جاهای دیدنی اصفهان،آدرس مکان های دیدنی اصفهان،جاهای قشنگ اصفهان،دیدنی ترین مکان های اصفهان،مکان های خیلی قشنگ اصفهان،مکان های زیبا اصفهان،چه مکان های اصفهان دیدنی هست، آستارباستانی اصفهان آدرس جاهای دیدنی اصفهان،آدرس کل جاهای استان اصفهان،آدرس جاهای دیدنی کل استان اصفهان، موزه هنرهای معاصر اصفهان،جهای دیدنی اطراف اصفهان،تبلیغات بنری درسایت های معروف،تبلیغات بنری درسایت های شلوغ،تبلیغات بنری درسایت های تبلیغاتی،تبلیغات بنری درسایت های پربازدید،تبلیغات بنری درسایت های بازدیدبالا،تبلیغات درسایت های معروف،تبلیغات درسایت های پربازدید،پربازدیدترین سایت برای تبلیغات،معروف ترین سایت هابرای تبلیغات،درج بنر درسایت های معروف وپربازدید،لینک بنردرسایت های پربازدیدومعروف،درج بنرباقیمت مناسب درسایت های پربازدید،سایت های بازدیدبالا برای تبلیغات،سایت های بازدیدبالا،سایت های پربازدید،سایت های معروف،سایت های شلوغ،سایت های رایگان،تبلیغات درسایت های معروف،تبلیغات درسایت های شلوغ،تبلیغات درسایت های پربازدید،تبلیغات درسایت های بازدیدبالا،تبلیغات درسایت های معروف درگوگل،سایت های تبلیغاتی،سایت های تبلیغاتی معروف،سایت های تبلیغاتی پربازدید،سایت های تبلیغاتی بازدیدبالا،پربازدیدترین سایت ها ایران،شلوغ ترین سایت های تبلیغاتی ایران،سایت های بازدیدبالا ایران،سایت های پربازدیدایران،برترین سایت های تبلیغاتی،برترین سایت های ایران،تبلیغات درسایت های معروف جهانی،تعرفه تبلیغات درسایت های پربازدید،تعرفه تبلیغات درسایت های بازدیدبالاومعروف،تبلیغات درسایت های پربازدیدباکمترین حذینه،سایت پربازدیدبرای تبلیغات اینترنتی،سایت بازدیدبالا برای تبلیغات اینترنتی،تبلیغات اینترنتی،بهترین مکان برای تبلیغات اینترنتی،بهترین روش برای تبلیغات اینترنتی،گذاشتن تبلیغات درسایت،گذاشتن بنرتبلیغاتی درسایت ها،گذاشتن بنرتبلیغاتی دروبلاگ ها،فال حافظ،فال گیری حافظ،فال گیری،تالعه بینی،گرفتن تالعه،گرفتن فال حافظ،فال اینترنتی،بهترین فال،بهترین فال اینترنتی،استخاره،استخاره اینترنتی،استخاره باقران،
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به جدید ترین اشعار عاشقانه شادوغمگین است.