پخش عمده و تکی موبایل به قیمت عالی

علت اصلی بادکرن باطری گوشی موبایل


علت باد کردن باتری های گوشی موبایل چیست و راه حل آن چیست؟

تاریخ انتشار: 96/10/01 جمعه
نمایش: 7810
(48 رای)

شاید تا به حال با باتری های باد کرده و متورم مواجه شده باشید. شاید در این موقع فکر کنید که مشکل از تولید کننده باتری است یا این که خود را به خاطر خرید باتری تقلبی سرزنش کنید. اما علت اصلی چیست؟ قبل از بررسی علت اصلی باد کردن باتری های موبایل ابتدا بهتر است مشخص کنیم که به چه نوع باتری، باتری باد کرده یا متورم گفته می شود.

تعریف باد کردن یا تورم باتری گوشی های موبایل

قسمت اعظم وسایل الکترونیک قابل حمل و مدرن، از جمله لپ تاپ ها، اسمارت فون ها، تبلت ها و کتاب خوان های الکترونیکی و ردیاب های تناسب اندام با باتری های لیتیوم یونی کار می کنند. هر چه که باتری ها جمع و جور تر می شوند این وسایل بهتر از قبل می شوند.

باتری های لیتیوم یونی جدید دارای چگالی انرژی بالا، خود تخلیه شارژ و اثر حافظه کم هستند؛ همه این ویژگی ها باعث شده که آن ها برای استفاده در همه چیز از مک بوک ها گرفته تا کیندل ها عالی باشند. متاسفانه همه چیز کاملا مثبت نیست و این مقدار چگالی انرژی بالا معایبی هم دارد. برای مثال باتری های لیتیوم یونی نسبت به نسل های پیشین خود پایداری کمتری دارد. عنصر لیتیوم نسبت به ترکیباتی که قبلا در باتری ها استفاده می شد واکنش پذیرتر است و باتری های جدید پارتیشن های بسیار کوچکی بین سلول ها و روکش بیرونی دارند و کل باتری در یک فضای محبوس تحت فشار قرار گرفته است.

زمانی که باتری های لیتیوم یونی زیادی داغ و یا زیادی شارژ می شوند یا این که به طور طبیعی در اثر گذر زمان کارایی خود را از دست می دهند، ممکن است سلول های داخلی تر باتری ترکیب قابل اشتعال الکترولیت را بیرون دهند. این زمانی است که باتری ها باد می کنند؛ چون باتری ها در فضای محبوسی قرار دارند آزاد شدن گازهای مذکور باعث باد کردن آن می شود.

زمانی که باتری لیتیوم یونی کهنه و خراب می شود یا موقعی که زیادی روی پریز به برق به شارژ زده باشید یا باتری آن داغ شده باشد، احتمال این که سلول های باتری ترکیبی از الکترولیت قابل اشتعال را انتشار دهند وجود دارد. نتیجه ی این امر بهتورم و باد کردن باتری شناخته می شود. این گازها همچنان درون باتری محبوس هستند اما باعث انبساط و باد کردن آن می شوند. پوشش باتری همانند یک لایه محافظ عمل کرده و از آتش گرفتن باتری جلوگیری می کند.

علت ورم و باد کردن باتری گوشی موبایل و تبلت چیست؟

شما ممکن است از درست جا نخوردن درب پشت گوشی یا وجود یک درز غیرمعمول بین درب پشتو شاسی گوشی تان متوجه باد کردن باتری موبایل تان شوید.

بسته به میزان تورم باتری، برخی از نمونه های شدیدتر در واقع باعث می شوند که باتری تا اندازه ای باد کند که بتواند trackpad یا درب باتری را بشکند.

به یاد داشته باشید که در حالی که این موارد گاهی اوقات اتفاق می افتد، اما به طور کلی، باتری های لیتیوم یونی واقعا ایمن هستند.

آن ها با اقدامات ایمنی چندگانه طراحی شده اند که آن ها را در برابر زیاد شارژ شدن، زیادی داغ شدن و غیره محافظت می کند.

دو نوع باد کردگی باتری وجود دارد؛ گاز و جامد. زمانی که باتری ها تولید می شوند با برچسب های توصیفی نشانگر اسم و نام شان بسته بندی می شوند. گاهی اوقات این برچسب ها منفذهای هوایی کمی دارند و نمی گذارند گازها خارج شوند. باتری ها با گذر زمان گاز آزاد می کنند اما برچسب روی آن از پخش آن جلوگیری می کند. سپس باتری به تدریج باد می کند. از سوی دیگر، باتری می تواند به صورت شیمیایی به گونه ای واکنش دهد که درون آن متریال جامد تولید شود. در هر دو حالت، باتری بزرگتر از شکل اولیه خود می شود و به اصطلاح شکم می کند.

اگر تورم باتری جزئی باشد، ممکن است متوجه تغییرات کوچکی در گوشی خود شوید برای مثال پشت گوشی تان ممکن است اندکی از جای خود کج شده باشد، قاب گوشی تان ممکن است دارای شکاف غیرمعمول شده باشد یا این که درب باتری لپ تاپ تان به آسانی چفت نشود. گاهی باد کردن باتری چنان زیاد می شود که با اندکی فشار درب گوشی باز شده و باتری به بیرون پرتاب می گردد.

چطور باد باتری باده کرده را بخوابونیم؟ علت باد کردن باتری چیست؟

تورم یا باد کردن باتری ها به خاطر گاز تولید شده در سلول باتری است که در فرآیند واکنش شیمیایی که اکسیداسیون الکتروشیمیایی الکترولیت نامیده می شود تولید می گردد که می تواند نتیجه گرمای غیر طبیعی باشد که آن نیز به خاطر باتری معیوب، شارژ ناصحیح یا شارژر خراب تولید می شود. ممکن است شارژر شما خراب شده باشد و نتیجه اش باد کردن باتری باشد یا استفاده از شارژر ناسازگار باعث باد کردن تورم در وسط باتری شما شود.

علاوه بر این، برخی از روش های شارژ کردن گوشی های تلفن همراه که شما به کار برده اید ممکن است منجر به خراب کردن و باد کردن باتری شما شده باشد.

بسیاری از گوشی های ما که روزمره استفاده می کنیم دارای باتری های لیتیوم یونی هستند و اغلب اوقات همه چیز بی اشکال پیش می رود. اما گاهی اوقات زمانی که یک باتری خراب می شود، ممکن است باد کند و خطرناک شود. در این مقاله یاد می گیرید که با باتری های باد کرده چکار باید بکنید و چطور ابتدائا از باد کردن باتری موبایل خود جلوگیری کنید.

رعایت کردن 3 نکته اصلی برای جلوگیری از باد کردن باتری موبایل

به طور کلی می توان گفت همیشه باید 3 نکته اصلی را رعایت کنید تا از باد کردن باتری گوشی تان جلوگیری شود.

برخی از شماها این نکته را نادیده می گیرید و زمانی که نادیده گرفتید و به طور مرتب از شارژر نامناسب برای موبایل خود استفاده کردید باتری شما سرانجام باد می کند.

برای مثال استفاده از شارژر 5 ولت، 2 آمپر برای گوشی که نیاز به شارژر 5 ولت 1.5 آمپر دارد باعث خرابی آن می شود.

 • نکته دوم: از بیش از حد شارژ کردن باتری موبایل تان اجتناب کنید. اگرچه بعد از این که شارژ باتری تان پر شد و چند ساعتی هم روی پریز ماند استفاده از گوشی تان تا مدت ها هیچ نشانی ازخرابی باتری ندارد مخصوصا زمانی که از شارژر اصلی برای شارژ دستگاه تان استفاده کنید، اما بهتر است گوشی که پر شارژ شده است را از پریز بکشید چون تکرار این کار باعث می شود که باتری شما بیش از حد شارژ شود مخصوصا زمانی که از شارژر اصلی استفاده کنید و این خود منجر به باد کردن باتری موبایل تان می شود.
 • نکته سوم: از گوشی موبایل تان هنگام شارژ کردن استفاده نکنید.

بله، استفاده از موبایل تان در هنگام شارژ کردن به آسانی می تواند انرژی اضافی در باتری ایجاد کند و بنابراین نتیجه اش باد کردن باتری در گذر زمان است.

سرانجام، اگر متوجه شدید که باتری شما باد کرده است، بهترین کار برای حفظ ایمنی تان این است که به طور صحیح باتری را جدا کنید، چون باتری ها در این موقع به سادگی می تواند آتش بگیرند یا منفجر شوند.

راه های دیگر پیشگیری از باد کردن باتری گوشی های موبایل

  • شارژر اورجینال و سازگار

اطمینان یابید که برای شارژ گوشی خود از یک شارژر سازگار و مناسب استفاده می کنید. شاید هنگام انتخاب شارژر به خرید شارژر ارزان قیمت تر وسوسه شوید با این حال استفاده از شارژر غیر اصلی که به طور خاص برای دستگاه شما ساخته نشده است می تواند باتری موبایل شما را خراب کند. شارژرهای اصلی شامل ملاحظات ایمنی و اجزای با کیفیت هستند که از خراب شدن و آتش گرفتن باتری ها جلوگیری می کند. شارژرهای کپی و غیر اصلی اگرچه هزینه اولیه ارزان دارند اما با گذر زمان ممکن است هزینه های بیشتری روی دست تان بگذارند. محصولات گران قیمت تر که به طور خاص برای گوشی و دستگاه شما طراحی شده اند و این تفاوت قیمت به خاطر ملاحظات ایمنی و متریال درجه یکی که در آن ها به کار رفته است.

استفاده از شارژر ناسازگار علت باد کردن باتری موبایل

  • نگذارید شارژ موبایل تان بیش از حد تخلیه شود

قبل از این که ولتاژ باتری تان به حداقل میزان ممکن برسد از استفاده از آن دست بکشید.

  • گرما دشمن باتری هاست

از باتری ها یا شارژ باتری ها هنگامی که داغ هستند استفاده نکنید. بعد از این که از شارژی استفاده کردید بگذارید اندکی سرد شود و دوباره از آن استفاده کنید. باتری ها را در مکان گرم نگهداری نکنید. برای مثال، باتری یا گوشی موبایل خود را در روزهای داغ تابستان روی داشبورد ماشین رها نکنید. هرگز گوشی، لپ تاپ یا دیگر دستگاه هایی که درون آن باتری وجود دارد را در یک روز داغ تابستانی در خودرو رها نکنید. هرگز گوشی خود را در مکان فوق العاده داغ نظیر کنار یک پنجره آفتابی به شارژ نزنید. پس هنگامی که از دستگاه خود استفاده نمی کنید آن را در جای خنک و خشک قرار دهید.

  • تعویض باتری قدیمی

اگر متوجه شدید که عمر باتری گوشی، لپ تاپ و تبلت تان به پایان رسیده است، حتما باید آن را تعویض کنید. با این کار مطمئن هستید که با باتری باد کرده و مشکلات مربوط به آن مواجه نمی شوید.

  • از رها کردن گوشی خود در حالت شارژ اجتناب کنید

باتری ها زمانی در بهترین حالت خود هستند که زیادی داغ نشده باشند و زیادی شارژ نشوند. هیچ نیازی نیست که دستگاه تان را به طور مداوم شارژ کنید یا آن را روی پریز رها کنید. بیش از حد شارژ کردن برای باتری خوب نیست و در واقع گرمای اضافی ایجاد می کند و چرخه عمر باتری شما را کاهش می دهد.

درحالی که باتری های لیتیوم یونی به طور کلی بسیار ایمن هستند اما گاهی اوقات ممکن است باد کنند و خراب شوند.

سوالات رایج در مورد باد کردن باتری های موبایل

در این جا به بررسی سوالات متداولی که کاربران در مورد باد کردن باتری های موبایل دارند می پردازیم.

آیا می توان برای تعمیر باتری های باد کرده ، آن ها را درون فریزر گذاشت؟

خیر، قرار دادن باتری باد کرده درون یخچال تنها به شما باتری باد کرده سرد تحویل می دهد. فرآیند شیمیایی مضر درون باتری قبلا آغاز شده است که تغییر دما دیگر آن را معکوس نمی کند. شما باید فورا از استفاده این باتری دست بکشید.

باد کردن باتری احتمالا ناشی از تجزیه الکترولیت و ایجاد گازهاست و با استفاده از این باتری خراب ممکن است به خود و خانواده تان آسیب برسانید.

باتری های موبایل از هر برندی که باشند تنها گارانتی 6 ماهه دارند و این بسیار روشن است که باتری ها می توانند تا حداکثر 6 ماه بدون عیب و نقص کار کنند، اگر خوش شانس باشید و رعایت کنید شاید عمر باتری تان به بیشتر از 1 سال هم برسد.

با این حال، نحوه استفاده شما از دستگاه تان مستقیما با عملکرد دستگاه تان از نظر باتری مرتبط است. باتری ها تنها زمانی باد می کنند که شما از آن ها به خوبی مراقبت نکنید، یکی از دلایل باد کردن باتری موبایل زیادی شارژ کردن آن هاست. رها کردن گوشی روی پریز باعث شارژ بیش از حد و در نتیجه گرم شدن کل دستگاه می شود. امیدوارم درس علوم کلاس پنجم را یادتان باشد که فلزات با گرم شدن و سرد شدن منبسط و منقبض می شوند.

به همین ترتیب، باتری ها نیز از برخی اجزای فلزی ساخته شده اند که زمانی که گرم می شوند منبسط شده و باد می کنند و درب پشت موبایل تان دیگر مثل قبل به آسانی جا نمی خورد.

در نهایت، اگر شما باتری منبسط شده خود را در فریزر قرار دهید، ممکن است نه تنها باتری خود را تعمیر کنید بلکه یخچال تان را نیز خراب کنید چون تترافلوئوراتن موجود در یخچال فریزر ممکن است با مواد شیمیایی فلزی درون باتری واکنش دهد و منجر به انفجار کل خانه تان شود، بنابراین به جای راهکارهای تعمیر باتری باد کرده فقط سریعا آن را تعویض کنید.

هنگام باد کردن باتری های موبایل چه کار کنیم؟

شاید روزی، متوجه چیزی عجیبی بر روی صفحه نمایش گوشی خود شوید یک اثر دائمی در مرکز تاچ اسکرین، درست مانند این که کسی با انگشت روی صفحه نمایش گوشی تان فشار داده باشد. در ابتدا شاید فکر کنید که صفحه نمایش آسیب دیده است و سعی به تمیز کردن آن کنید. اما زمانی که درب پشت گوشی را باز کنید این اثر فشار و رنگ رفتگی صفحه نمایش از بین می رود. ظاهرا باتری گوشی شما باد کرده و روی صفحه نمایش گوشی فشار وارد کرده بود و در نتیجه رنگ آن قسمت از صفحه نمایش محو شده بود.

زمانی که یک باتری باد کرد، استفاده از آن خطرناک است. شما باید باتری جایگزین پیدا کنید و باتری باد کرده خود را با باتری جدید تعویض کنید. سعی نکنید که باتری بادکرده را دیگر به شارژ بزنید. به محض این که متوجه شدید باتری شما باد کرده است باید از قوانین محلی مربوط به مواد قابل بازیافت خطرناک پیروی کنید.

در بیشتر موارد ملاحظات ایمنی به کار رفته در باتری ها کار می کنند و از آتش گرفتن و انفجار باتری جلوگیری می کنند. با این حال، اگر اکنون کار از کار گذشته است و باتری تان باد کرده است یاد بگیرید که چطور باتری های باد کرده را از دفع کنید.

چطور باتری باد کرده لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری را دور بیندازیم؟

باتری باد کرده نیاز به مراقبت و دفع صحیح دارد چون احتمال خطر آتش سوزی وجود دارد. اول و مهمتر از همه، زمانی که متوجه شدید باتری تان باد کرده است، سعی نکنید که آن را به شارژ بزنید. به علاوه گوشی که در آن این باتری قرار دارد را نیز استفاده نکنید. زمانی که تورم باتری اتفاق می افتد، اقدامات ایمنی باتری دیگر کارساز نیستند و شارژ کردن یا استفاده از گوشی به راحتی منجر به انفجار می شود.

باتری های باد کرده جزو زباله های خطرناک محسوب می شوند. شما برای دور انداختن باتری باد کرده ابتدا باید شارژ آن را کاملا تخلیه کنید. دو روش اصلی که مردم برای تخلیه شارژ کامل باتری ها استفاه می کنند یکی اتصال آن به لامپ برق و دیگری قرار دادن آن در سطل آب نمک است.

در مورد این که کدام روش بهتر است بحث نمی کنیم. اگر تصمیم گرفتید باتری خود را از طریق لامپ تخلیه شارژ کنید، پیشنهاد می کنم لامپ های 12 ولت، 20 وات هالوژنی را انتخاب کنید چون متصل کردن سیم به این لامپ ها آسان تر است. می توانید از چندین لامپ به صورت موازی استفاده کنید تا به سرعت تخلیه شارژ مورد نظرتان برسید. زمانی که لامپ دیگر با باتری روشن نشد شارژ باتری شما کاملا تخلیه شده است.

بعد از این که باتری تان را به طور کامل تخلیه شارژ کردید، پیشنهاد می کنیم آن را به نزدیک ترین مرکز دفع زباله های خطرناک تحویل بدهید.

نحوه صحیح دور انداختن باتری باد کرده برای ایمنی خود و خانواده تان

هنگام در آوردن باتری، هرگز شرایط را با فشار آوردن و صدمه وارد کردن به باتری بدتر نکنید. چون فشار وارد کردن به باتری ممکن است آن را سوراخ کند و ترکیبات درون آن با اکسیژن و رطوبت هوای محیط واکنش دهد.

در گوشی های با باتری قابل تعویض، اگر به طور ایمن می توانید باتری باد کرده را جدا کنید پس حتما این کار را انجام دهید. بلافاصله پس از جدا کردن باتری، نوار چسب الکتریکی را بردارید و اتصالات لخت باتری را با آن بپوشانید. این کار از این که باتری ها به چیزی تماس پیدا کنند و اتصالی ایجاد کنند جلوگیری می کند.

پس از برداشتن باتری، آن را در جایی که سرد و خشک است و به دور از هر چیز قابل اشتعال می باشد بگذارید و برای تحویل آن به مراکز مجاز بازیافت اقدام کنید.

برای گوشی های با باتری های داخلی یا غیرقابل تعویض که خودتان نمی توانید درب آن را باز کنید، به خدمات الکترونیک و تعمیر باتری مراجعه کنید تا باتری را برای شما بیرون بیاورند. آن ها حتما ابزار لازم و مهارت کافی برای جدا کردن باتری از گوشی تان را دارند.

علت باد کردن باتری گوشی های موبایل و راه حل آن چیست؟

اگر نتوانستید بلافاصله فرد مناسب برای این کار پیدا کنید، گوشی و باتری درون آن را در جای خشک و خنک و به دور از وسایل قابل اشتعال قرار دهید.

چه چیزی باعث باد کردن باتری های لیتیوم یونی می شود؟

باتری های لیتیوم یونی در محفظه بسته قرار دارند. آن ها به خاطر گازهایی که درون شان تولید شده است باد می کنند. این گاز نتیجه اکسیداسیون تدریجی الکترولیت در هر چرخه شارژ است.

از آن جایی که باتری ها در محفظه چفت و محکم قرار دارند، گاز راه فراری ندارد و روی بدنه باتری فشار وارد می کند و آن را متورم می کند.

آیا می توانیم از باد کردن باتری های لیتیوم یونی جلوگیری کنیم؟

بله، شما می توانید با رعایت برخی نکات عمر باتری موبایل خود را بیشتر کنید. برای مثال، این که از شارژر باتری با ولتاژ و جریان شارژ سازگار استفاده کنید. اگر شارژری با جریان شارژ بالاتر استفاده کنید، با این که باتری تان سریع تر شارژ می شود اما در نهایت چند هفته بعد با باتری باد کرده مواجه خواهید شد.

به طور مشابه، هنگامی که باتری گوشی خود را شارژ می کنید آن را از رطوبت و گرما دور نگهدارید چون این ها فرایند اکسیداسیون آن را سریع تر می کند.

علت باد کردن باتری گوشی های موبایل و راه حل آن؟

نباید باتری تان را در همه زمان به شارژ بزنید بلکه آن را تنها زمانی به شارژ بزنید که هشدار low battery را روی صفحه مشاهده می کنید.

شارژ و دشارژ صحیح باتری در دمای طبیعی قطعا به عمر باتری کمک می کند. فقط گذشت زمان می تواند نشان دهد که آیا باتری گوشی شما نقص و عیب دارد یا نه.

اگر گوشی شما کمی پف کرده به نظر می رسد یا صفحه نمایش آن از درون ترک خورده است، احتمالا باتری موبایل شما باد کرده است.

آیا همه باتری های لیتیوم یونی متورم می شوند؟

برخی از باتری هایی که از کیفیت بالا و متریال جدیدتر ساخته شده اند عمر بیشتری دارند و معمولا باد نمی کنند. اما برخی باتری های ارزان قیمت تر از متریال بی کیفیت و کهنه ساخته شده اند و سریع تر متورم می شوند. بسیاری از خرده فروشان آنلاین باتری های قدیمی ارزان قیمت را می خرند و برچسب روی آن را عوض می کنند تا ظاهر آن ها نو شود که این ها چندماه هم دوام نمی آورند.

اگر یک باتری شارژ کرده را به شارژ بزنیم ممکن است منفجر شود؟

باتری های لیتیوم یونی به خاطر این که فرآیند شارژ درون آن ها گاز تولید می کند متورم می شوند. اگر باتری باد کرده خود را دوباره و دوباره به شارژ بزنید، گازهای بیشتری درون آن تولید شده و سرانجام فشار بالای ایجاد شده منجر به منفجر شدن باتری و آزاد شدن گازهای سمی در هوا می شود. این گازها معمولا قابل اشتعال بوده و منجر به آتش سوزی می شوند.

خطرات باتری باد کرده گوشی موبایل و راه حل آن

آیا می توانیم سوراخ کوچکی روی باتری باد کرده ایجاد کنیم تا گازهای آن آزاد شود تا به اصطلاح باد باتری را بخوابانیم و دوباره از آن استفاده کنیم؟

گازهای داخل باتری ناپایدار، قابل اشتعال و بسیار سمی هستند. این گازها می توانند مشکلات سلامتی جدی ایجاد کنند و به طور غیرمنتظره آتش بگیرند. اصلا توصیه نمی شود که شما چنین کاری را با باتری باد کرده خود انجام دهید. در عوض، باتری جایگزین دیگری پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

آیا شارژ بیش از حد باعث باد کردن باتری ها می شود؟

ممکن است کمی شوکه کننده باشد، اما مشکل باد کردن باتری ها متداول تر از چیزی است که افراد فکر می کنند.

بهتر است به رها کردن گوشی در حال شارژتان عادت نکنید و به موقع آن را از روی پریز جدا کنید، بدتر از این استفاده از شارژرهای با ولتاژ و جریان ناسازگار با گوشی تان است. شارژرهای موبایل به طور معمول ولتاژ 5 ولت و شارژر تبلت ها و لپ تاپ ها ولتاژ 20 تا 25 ولت را تامین می کنند. شارژ کردن گوشی با شارژری با 20 ولت منجر به اضافه بار شارژ روی مدارها می شود.

رها کردن گوشی در حال شارژ باعث باد کردن باتری می شود

آیا مشکل باد کردن باتری ها قابل حل است؟

با تورم ناشی از گاز، در برخی موارد می توان برچسب روی باتری را کند تا گاز زیر آن به طور طبیعی خارج شود. با این حال هنگام باد کردگی از نوع جامد، باتری کاملا خراب شده است و راه حل آن فقط تعویض باتری است. اما بهتر است این طور فرض کنید که هیچ راهی وجود ندارد فقط باید آن را دور بیندازید و باتری جدید بخرید. ارزش ندارد که با نگهداشتن باتری باد کرده جان خود و خانواده خود را به خطر بیندازید.

علت باد کردن باتری موبایل و تبلت چیست؟

آیا باتری های باد کرده گوشی های موبایل خطرناک هستند؟

تورم از نوع جامد خطرناک ترین است چرا که باتری دیگر مثل سابق عمل نمی کند. این باتری ممکن است زمانی که در فشار یا حرارت بالا قرار بگیرد مشکلات دیگری نیز پدید بیاورد. تورم گازی برای فرد خطرناک نیست اما در هر مورد اگر گوشی شما از دست تان بیفتد باتری باد کرده آن را خراب می کند.

آیا باتری های لیتیوم پلیمری باد کرده خطرناک هستند؟

بله، قطعا. نمونه های بسیاری از باتری های باد کرده بودند که آتش گرفته اند. اما این بدان معنا نیست که هر باتری که باد کرد به محض این که از آن استفاده کنید منفجر خواهد شد بلکه بدان معناست که باتری های باد کرده به اندازه ای خطرناک هستند که ارزش ریسک کردن ندارند.

چه چیزی باعث باد کردن باتری های لیتیوم پلیمری می شود؟

همانند باتری های لیتیوم یونی، تولید گاز در باتری های لیتیوم پلیمری امری طبیعی است. حتی اگر از باتری خود به درستی مراقبت کنید، استفاده معمول روزانه باتری شما در طی فرآیند تجزیه الکترولیت باتری در حین شارژ و دشارژ گاز تولید می کند. اما اگر باتری موبایل خود را بیش از حد شارژ کنید یا در محیط گرم قرار دهید این فرآیند تجزیه الکترولیت با سرعت بیشتری انجام می شود.

علت باد کردن باتری های لیتیوم پلیمری چیست؟

تجزیه الکترولیت باتری به چه معناست؟

به طور کلی باتری موبایل از سه جزء تشکیل شده است؛ آند، کاتد و الکترولیت. آند و کاتد پایانه های مثبت و منفی باتری هستند. الکترولیت ماده شیمیایی درون باتری است که اجازه می دهد در طول دشارژ یون های باردار از آند به سمت کاتد بروند و همین طور در حین شارژ شدن.

تجزیه الکترولیت زمانی اتفاق می افتد که الکترولیت به طور شیمیایی تجزیه می شود. بنابراین در یک باتری لیتیوم پلیمری، زمانی که الکترولیت تجزیه می گردد دو گاز لیتیوم و اکسیژن آزاد می شود. این دو با هم روی آند یا کاتد(بسته به این که در حین شارژ کرد باشدن یا دشارژ کردن باشند) اکسید لیتیوم تشکیل می دهند.

اما غیر از این ماده، اکسیژن اضافی دیگری نیز وجود دارد که روی هیچ کدام از پایانه های آند و کاتد نمی نشیند. این اکسیژن اضافی یکی از دلایل باد کردن باتری هاست و اکسیژن قابل اشتعال است. به علاوه آزاد شدن اکسیژن خود زمینه بیشتری برای باد کردن باتری فراهم می کند. از دیگر گازهایی که در طول واکنش شیمیایی طبیعی حین شارژ و دشاژژ باتری تولید می شوند می توان به کربن دی اکسید و کربن مونوکسید اشاره کرد.

منبع: www.macrotel.ir


بازدید : 505امتیاز :3

فروش اینترنتی گوشی موبایل


پخش عمده وتکی گوشی موبایل نوکیا اصلی قدیمی کم یاب
فروش حضوری دراصفهان،شاهین شهر

و فروش اینترنتی با ارسال رایگان به تمام نقاط کشور

جهت مشاهده فروشگاه اینترنتی ما اینجا کلیک کنیدبازدید : 601امتیاز :3

کانال اشعار،جملات وعکس نوشته های عاشقانه علی ناصری


لینک کانال ما در تلگرام لطفا عضوشوید

اشعار و عکس نوشته های عاشقانه

جهت عضویت اینجا کلیک کنیدموضوعات: زیباترین اشعار عاشقانه جدید,جملات عاشقانه بامعنی وجدید,آموزش وبلاگ نویسی حرفه ای وسئو وبلاگ وسایت,زشت ترین،زیباترین وپرطرفدارترین اسم های دخترانه وپسرانه,مطالب درباره عشق وعاشقی و ازدواج,چاق و لاغرشدن خیلی سریع وبدون عوارض جانبی,قشنگ ترین مطالب های علمی،آموزنده و...,اولین و شلوغ ترین چت روم در ایران,پربازدیدترین ومعروفترین سایت های تبلیغاتی رایگان,بهترین وزیباترین مکان های دیدنی استان اصفهان,آموزش موسیقی,فروش راحت ترین نت ارگ، فروش حرفه ای ترین اشعار برای آهنگ,تصاویرعلی ناصری,آسان ترین راهای کسب درامد از اینترنت,زیباترین داستان های جدید وقدیمی وخبرهای مهم,پخش عمده و تکی موبایل به قیمت عالی,مراکز عمده فروشی ها وتولیدی هادرایران,آگهی های استخدام و کاریابی درسراسرایران,تبلیغات فروشگاها شرکت هاو...,معرفی لینک کانال های تلگرام,عاشقانه ترین عکس نوشته های جدیدغمگین وشاد,طالع بینی و گرفتن فال واقعی,دانلودبرنامه اندروید رایگان بالینک مستقیم ,
بازدید : 931امتیاز :3

عمده فروشی موبایل دراصفهان

برچسب ها:

Alinaseri,Ali-naseri,Asharealinaseri,Alinaserishaer,

علی ناصری ترانه سراه،تنظیم کننده وآهنگ سازی اشعارپارسی،علي ناصري شاعرونويسنده اشعارپارسي,علی ناصری دات آی آر،علی خط تیره ناصری دات آی آر،شعرجدیدعلی ناصری،همه ی اشعارعلی ناصری،وبسایت شعر،وبلاگ شعر،سایت شعر،وبلاگ جملات،سایت جملات،وبسایت جملات،وبلاگ شعروجمله،سایت شعروجمله،وبسایت شعروجمله، شعرهای جدیدوجمله های بامعنی،اشعارجدیدوجملات بامعنی،شعروجمله کوتا،جمله وشعرکوتا،جملات قشنگ،جملات زیبا،جملات غمگین،جملات شاد،جملات عاشقانه،جملات بامعنی،جملات عاشقونه، قشنگ ترین جملات،جملات جدید98،جمله جدید98،جملات عاشقانه کوتا،جملات عاشقونه کوتا،شعرعاشقونه کوتا،جملات عاشقونه زیبا،غزل عاشقونه،غزل عاشقانه،جملات عاشقانه شعر،زیباترین شعرهای روز،شعروجمله عاشقونه غمگین وشاد،جمله جدیدعاشقونه،جملات جدیدعاشقانه،جملات غمگین عاشقونه،جملات شادعاشقانه،جملات غمگین عاشقانه،جملات شادعاشقونه،جملات شادعاشقانه، جملات زیباعاشقانه،جملات عاشقانه، شعرباموضوع تنهایی،شعرغمگین تنهایی،شعرباموضوع تنهاگذاشتن کسی،شعرباموضوع برگشتن دوباره ی کسی،شعرشادباموضوع خوشحال بودن،شعرگریه آور،شعرغمگین که اشکتودربیاره،اشعارخیلی زیباعاشقونه،اشعارخیلی قشنگ عاشقونه،شعرهای خیلی زیبا،شعرهای خیلی قشنگ،جدیدترین اشعاروجملات،شعروجمله های قشنگ،شعروجمله های زیبا، شعرقشنگ،شعرزیبا،اشعارقشنگ،جملات قشنگ،اشعارزیبا،جملات زیبا، شعروجمله های عاشقانه،شعروجمله های عاشقونه،اشعاروجملات عاشقونه،اشعاروجملات عاشقانه،شعرشادعاشقانه،شعرغمگین عاشقانه،عاشقانه ترین شعروجملات،عاشقونه ترین شعروجملات،عاشقانه ترین شعرها وجمله ها،شعروجمله های غمگین، شعرعاشقانه غمگین جدید،شعرعاشقونه غمگین جدید،عاشقانه شعر،عاشقانه،عاشقانه جملات،عاشقانه جمله،شعرعاشقانه شادجدید،شعرعاشقونه شادجدید،اشعارشادوغمگین،شعرشادوغمگین،اشعاروجملات گریه آور، اشعارجدیدتوپ،شعروجمله های شاد،شعرغمگین،جمله غمگین،جملات غمگین،اشعارغمگین،اشعارشادعاشقانه،اشعارشادعاشقونه،اشعارغمگین عاشقونه،اشعارغمگین عاشقانه،شعردوبیتی،شعر2بیتی،شعردوبیتی غمگین،شعر2بیتی شاد،شعردو2بیتی عاشقانه،شعر2دوبیتی زیبا،شعر2دوبیتی قشنگ،اشعاردو2بیتی عاشقانه،اشعاردوبیتی زیبا،اشعاردوبیتی قشنگ،شادترین شعرهای عاشقونه،شادترین شعرهای عاشقانه،شادترین اشعارعاشقونه،شادترین اشعارعاشقانه،غمگین ترین شعرهای عاشقانه،غمگین ترین شعرهای عاشقونه،غمگین ترین اشعارعاشقونه،غمگین ترین اشعارعاشقانه، عاشقونه،عاشقانه ها، غمگین ترین اشعار،غمگین ترین شعرها،عاشقانه ترین جملات،عاشقونه ترین جملات،عاشقونه ترین شعرها،عاشقانه ترین شعرها،عاشقانه ترین اشعار،شعرشادجدید،اشعارشادجدید،جمله شادجدید،جملات شادجدید،شعرهای جدیدامروزی،شعرهای شاعران امروزی،اشعارجدیدامروزی،اشعارشاعران جدیدامروزی، اشعارجدید95،شعرجدید95،اشعارجدیدسال 95،شعرای جدید95، جمله بامعنی،جملات معنی دار،جمله های بامعنی،جملات بامعنی وشعرهای قشنگ عاشقانه، شعرپسرونه،شعر بانام شقایق، شعرای ناب جدید،اشعارناب جدید،جدیدترین اشعارناب،جدیدترین شعرهای ناب،گلچین ترین اشعار،گلچین ترین شعرها، گلچین ترین جملات،گلچین ترین جمله ها،متن عاشقونه،متن عاشقانه،گلچین ترین اشعارعاشقانه غمگین،گلچین ترین شعرهای عاشقانه غمگین،گلچین ترین اشعارعاشقونه غمگین،گلچین ترین شعرهای عاشقونه غمگین،زیباترین شعرهای عاشقانه،زیباترین اشعارعاشقانه،زیباترین شعرهای عاشقونه،زیباترین اشعار، عاشقونه،جدیدترین اشعارعاشقونه زیبا،شعرنوزیبا،اشعارنوقشنگ،اشعارنوزیبا،سوزناکترین اشعار،سوزناک ترین شعرها،سوزناک ترین جملات،سوزناک ترین جمله ها،سوزناکترین اشعاروجملات، ،جملات،شعر،اشعاروجملات، شعرفارسی،شعرپارسی،شعربه زبان فارسی،شعربه زبان پارسی،شعرهای فارسی،شعرهای پارسی، شعروادبیات فارسی، اشعارسپیدعاشقانه،شعرسپید،غمگین ترین اشعارسپید،شعر گله،شعرگله از دوست،
شعرگله از زمونه،شعرگله ازخدا،شعر گله از روزگار،شعرباموضوع ازدست دادن کسی،غزل عاشقانه،فروش زيباترين اشعار،فروش شعر،فروش شعرخیلی زیبا،فروش شعرخیلی قشنگ،فروش اشعارخیلی غمگین،فروش غمگین ترین اشعار،زیباترین شعرهابرای فروش،حرفه ای ترین شعرهاترانه هابرای فروش عاشقونه ترین شعرها ،فروش غمگين ترين اشعار،شادترین اشعاربرای فروش،رويايي ترين اشعاربراي فروش،فروش شعربراي آهنگ پاپ ورپ،فروش شعر،فروش آهنگ،خریدشعر،خریدوفروش شعر،ترانه غمگین،شعروجمله برای واتساپ،شعرشادوغمگین برای واتساپ ولاین شعربرای واتساپ ووایبر،گلچین ترین متن ترانه ها، شعرغمگین جدید،متن ترانه هاي عاشقانه علي ناصری،علی ناصري،علی ناصری کریموند،علی ناصری کریم وند،متن ترانه عاشقونه،متن شعر،متن ترانه های زیبا،ناصری کریموند،ناصری کریم وند،وبلاگ رسمی علی ناصری،وبلاگ رسمی علی شاعر، وبلاگ علی ناصری،سایت علی ناصری،وبسایت علی ناصری،بااحساس ترین اشعار،متن ترانه های عاشقونه،ترانه های ناب وجملات غمگین،متن ترانه های ناب،اشعارجدیدسال 95،اشعاروجملات عاشقانه غمگين وشاد،شعرهای احساسی، اشعارپرازاحساس،اشعارغمگین واحساسی،شعر گریه آور، اشعارکوتادوبیتی،اشعارکوتادوبیتی علی ناصری،اشعارکوتا2بیتی علی ناصری،اشعاردوبیتی وجملات،اشعارکوتاوجملات عاشقانه،اشعارکوتاوجملات بامعنی،جملات واشعارکوتا،علی ناصری شاعرازاصفهان،علی ناصری شاعرازشاهین شهر،2آموزش کیبوردارگ دراصفهان،استادجوان نوازنده ارگ درشاهین شهراصفهان،علی ناصری نوازنده،شاعران ایل موری،شاعران جوان موری،شاعران موری،شاعران ایل موری،شاعرموری،شاعران معروف ایل موری،شاعران مشهورایل موری،شاعران تیره های موری،انجمن شاعران اصفهان،انجمن شاعران جوان اصفهان،شاعران جوان،شاعران جوان ایرانی،شاعران جوان ایرانی،معروفترین شاعر،معروفترین شاعران،معروفترین شاعران ایران،معروفترین شاعران جوان،معروفترین شاعران جوان ایرانی،معروفترین شاعربختیاری،شاعربختیاری،شاعران حرفه ای بختیاری،شاعران غمگین نویس ایران،شاعران شادنویس ایران،شاعران خوب ایران،ترانه سراها،ترانه سراهای ایرانی،ترانه سراهای جوان،ترانه سراهای جوان ایرانی،ترانه سراهای مرد،ترانه سراهای پسر،شاعرهای ایرانی،شاعرهای جوان،شاعرهای پسر،شاعرهای مرد،شاعران پسر،شاعران مرد،شاعران حرفه ای،شاعران معروف،شاعران معروف ایرانی،شاعران معروف جوان،ترانه سراهای معروف،ترانه سراهای معروف ایرانی،ترانه سراهای جوان معروف،تصاویرترانه سراهای ایرانی،تصاویرترانه سراهای جوان،تصاویرترانه سراهای جوان ایرانی،وبلاگ شاعران جوان،سایت شاعر،شماره همراه شاعر،شاعران کشور،شاعران جوان کشور،استادشعر،بهترین استادشعر جوان،شاعران کم سن وسال،شاعران سن پایین،شاعران نوجوان،شاعران نوجوان پسرایرانی،ا،شاعران معروف جوان ایرانی،پسرای شاعرجوان ایرانی،پسرای شاعر معروف،بهترین شاعران ایرانی،بهترین شاعران جوان ایرانی،جوان ترین شاعر ایرانی،معروف ترین شاعرایرانی،معروف ترین شاعرجوان ایرانی،پسرای شاعر ایران،پسرای شاعرایرانی،بهترین شاعران بختیاری،شاعران لربختیاری،شاعران جوان لربختیاری،معروفترین شاعران بختیاری،شاعران مشهور،هنرمندان بختیاری،هنرمندان شاعربختیاری،هنرمندان شاهین شهر،شاعران شاهین شهر،هنرمندان شاعران اصفهان،هنرمندان جوان بختیاری،هنرمندان معروف بختیاری،هنرمندان معروف ایل بختیاری،جرای موسیقی درعروسی،اجرای موسیقی شماره خواننده،شماره خوانندگان جشن،شماره خوانندگان جشنی،شماره خوانندگان ایرانی،شماره خواننده گان کشور،شماره خوانندگان خوش صدا،شماره یه خواننده خوب،خواننده گان خیلی خوب ایرانی،بهترین خوانندگان ایران،اس ام اس های عاشقانه غمگین،اس ام اس های تنهایی،اس ام اس های غمگین جدایی،چطوری خواننده شویم،آموزش خوانندگی،چه چیزایی برای هنجره ماضرردارند،چه چیزایی به صدای ماضررمیرسانند،آموزش آوازخونی، آموزش سلفژ،آوازخوانی،تعریف سلفژ،سلفژچقدربه ماکمک میکند،سلفژچقدربه صدای ماکمک میکند،آیاکسی که صداش خوب نباشه سلفژوکلاس بهش کمک میکنه،سلفژبخشی ازموسیقی،چه چیزی به ماکمک میکنه تاصدای مابرای آوازخوانی خوب بشه،چگونه خواننده شویم،پرامکانات ترین چت روم فارسی درایران،یه چتروم خیلی شلوغ،پرافرادترین چت روم فارسی درایران،یه چت شلوغ،چت روم دوست یابی،چت دوست دختریابی،چت دوست پسریابی،چت روم شوهریابی،چت روم همسریابی،اولین وبزرگترین چت روم ایران،،افزایش بازدید،آی پی،افزایش بازدید واقعی،افزایش بازدید صد در صد واقعی،افزایش رتبه الکسا،افزایش رتبه جهانی،افزایش رتبه ایران، افزایش بازدید 100٪،برای افزایش بازدیدوبسایت چیکارکنیم،برای افزایش بازدیدوبلاگ چیکارکنیم،چیکارکنیم تابازدیدوبلاگمون افزایش پیداکنه،چیکارکنیم تا بازدیدوبباگمون چندبرابربشه،بهترین روش افزایش بازدیدوبلاگ،بهترین راه برای افزایش بازدیدوبلاگ،چیکارکنیم تاوبلاگمون پربازدیدبشه،راهای خیلی موثربرای بالابردن بازدیدوبلاگ،چگونه وبلاگمون روپربازدیدکنیم؟،چگونه وبلاگمان رادرصفحه اول گوگل قراربدیم،چگونه وبلاگمون روشلوغ وپربازدیدکنیم،چطوری بایدوبلاگ رودرصفحه اول گوگل قراربدیم، بهترین روش هابرای بالابردن آماربازدیدوبلاگ،پربازدیدترین وبلاگ، : چطوری دریه مدت کوتا چندکیلووزن اضاف کنیم؟چطوری چاق شویم وچاق بمونیم،چطوری یه اندام زیباداشته باشیم؟،بهترین راهابرای چاق شدن سری،بهترین راه هابرای افزایش وزن،چگونه چاق شویم،چگونه وزن اضاف کنیم،چاقی چه ضرری داره؟،اضاف وزن درکوتاترین زمان،چگونه دریه مدت کوتا خوش هیکل شویم،چگونه چاق شویم وچاق بمانیم،چطوری درکوتاترین زمان لاغرشویم،چیکارکنیم تالاغرشویم، بهترین روش برای لاغرشدن،چطوری براهمیشه لاغرشویم،ساده ترین روش برالاغرشدن،بهترین راه های لاغرشدن سریع،چگونه لاغرشویم؟،لاغرشدن خیلی سریع،راهای ساده برای کم کردن وزن،چگونه لاغرشویم ولاغربمانیم،کاهش وزن درکوتاترین زمان،لاغرشدن چه خوبی هاوضررهایی داره؟،وبلاگ های بازدیدبالا،وبلاگ های پربازدید، پربازدیدترین وبلاگ ها،لینک وبلاگ درهمه ی وبلاگ هابلاگ فامیهن بلاگ رزبلاگ آوابلاگ وبلاگدهی آوابلاگ وبلاگ دهی واپ ها وبلاگ دهی های ایران که مامدیریت میکنیم،لینک وبلاگ باوبلاگ های پربازدید،وبلاگ های بازدیدبالامیهن بلاگ،وبلاگ های پربازدیدبلاگفا،وبلاگ های بازدیدبالارزبلاگ،مطالب های مفید،مطالب های آموزنده،آموزش وبلاگ نویسی حرفه ای،آموزش وبلاگ نویسی ازاول تاآخر،مطالب سرگرم کننده،مطالب های عاشقونه ،مطالب آموزنده،مطالب قشنگ، مطالب زیبا،مطالب خیلی قشنگ، مطالب خیلی زیبا،مطالب واقعیت دنیا،مطالب علمی،مطالب علم روانشناسان،مطالب علم روان پزشگان،مطالب آموزنده،مطالب پندآموزی،سخنان بزرگان،حرفای بزرگان،مطالب جالب،مطالب عجیب،بهترین مطالب،زیباترین مطالب ها،یه سایت پرازمطالب قشنگ،یه وبلاگ پرازمطالب زیبا،قشنگترین مطالب آموزنده زیاد،زیباترین مطالب پندآموز وعلمی، مطالب های زیبا،شعربختیاری برای تبریک سال نو،پیام بختیاری برای سال نو،پیام تبریک سال جدید،پیام تبریک عید،متن خیلی قشنگ برای تبریک سال نو،متن خیلی زیبابرای تبریک سال جدید،متن عاشقانه برای تبریک سال نو،متن رفاقتی برای تبریک سال نو،پیام تبریک بهار،خوشگل ترین متن های تبریکی،خوشگل ترین متن پیام های تبریک سال نو،اس ام اس تبریک سال نو،شعرتبریک سال نو،شعربرای تبریک سال جدید،زیباترین شعرهای تبریکی،جملات زیبابرای تبریک سال نو،یه متن خیلی قشنگ برای تبریک سال نو،متن های محترمانه تبریک سال نو،شعربرای پیام،اس ام اس شعر،پیام شعر،smsشعر،اس ام اس جدید،پیام جدیدsmsجدید،اس ام اس عاشقونه غمگین،اس ام اس بختیاری،پیام جدیدبختیاری،اس ام اس لری بختیاری،پیام لری بختیاری،پیام به زبان بختیاری،معنی کلمات بختیاری،آموزش زبان بختیاری،پیام smsدرموردشکست عشقی،شعر عاشقونه غمگین برای پیام،شعرغمگین برای اس ام اس،اس ام اس شاددرمورددوست داشتن کسی،کدپیام خوش آمدگویی برای وبلاگ،کدپیام تبریک سال نو،کدپیام ورودی وخروجی وبلاگ،کدخوش آمدگویی وبلاگ،کدپیام سلام خوش آمدیدبراوبلاگ،کدپیام اخطار براوبلاگ،کدخوش آمدگویی برای سایت وبسایت، چطوری بفهمیم یه دخترمارادوست داره یانه،چطوری نگاه یه دختروبخونیم،چطوری علاقه ی دختروبفهمیم،وقتی یه دختردوستمون داره چطوری نشون میده،وقتی یه دختردوستمون داره چه عکس العملی نشون میده،وقتی یه دختربهمون خیره میشه نشونه چیه،چطوری خودمونوتودل یه دخترجاه کنیم? چطوری یه دختروعاشق کنیم،دخترهاعاشق چه کارهایی وچه حرفایی میشوند،دختراچطوری علاقشونونشون میدن؟،دخترعاشق چی پسرهامیشن،چطوری علاقه ی یه دختر روبفهمیم،چطوری بفهمیم یه دختربه ماعلاقه داره یانه،چطوری بفهمیم یه دخترعاشق ماهست یانه،چطوری بفهمیم یه نفرعاشقمون شده یانه،چطوری کسی روعاشق کنیم،چطوری بایدبفهمیم یه پسرقصدش ازدواجه یادوستی،آیاقصدپسرا ازدوستی چیه، چطوری بایدبفهمیم یه پسرعاشقمونه یانه،عشق پسر روچطوری بایدبفهمیم،چطوری بفهمیم کسی عاشقمون هست یانه،پسراچطوری علاقشونونشون میدن،چطوری خودمونوتودل همه جاکنیم،چیکارکنیم تاهمه عاشق ماباشن،چیکارکنیم تاپدرمادرمون مارودوست داشته باشند?،3چطوری یه دوست خوب باشیم برای دیگران،عکس های علی ناصری،عکس ازعلی ناصری،همه ی تصاویرهای علی ناصری دراینترنت،تصاویرعلی ناصری،علی ناصری تصاویر،عکس های جدیدعلی ناصری،تصاویرجدیدعلی ناصری، تصاویرجدید95،عکس جدید95،عکس،عکس های شاعران،عکس های شاعران ایرانی،عکس ازشاعران جوان ایرانی،عکس ازشاعران جوان ایران،عکس شاعران مردایرانی،عکس های شاعران ایران،عکس هنرمندان جوان ایرانی،عکس ازهنرمندان ایران،تصاویرازهنرمندان،هنرمندان ایرانی تصاویر،تصاویرهنرمندان،عکس هنرمندان ایران،تصاویرشاعرایرانی،تصاویرشاعران جوان ایرانی،تصاویرشاعران ایرانی،شاعران،تصاویرشاعران ایران،شاعران ایرانی،شاعران پسرجوان ایرانی،تصاویرشاعران مردایرانی،شاعران مردایران تصاویر،پسرشاعرتصاویر،تصاویر،چطوری بفهمیم یه پسرمارادوست داره؟،چگونه بفهمیم یه پسرمارادوست داره،چطوری باید بفهمیم یه پسرماروواسه ازدواج میخوادیادوستی؟راهای فهمیدن علاقه ی پسرابه ما،چطوری بفهمیم حرفای یه پسرراسته یادروغ؟چطوری یه پسر روعاشق خودمون کنیم؟پسرهاعاشق چی دخترامیشن؟دلیل دوست داشتن یه پسرازیه دخترساده چیه؟آیاپسرافقط عاشق زیبایی دخترمیشوند?چطوری بفهمیم یه پسری بهمون علاقه داره یانه،دلایل عاشق شدن مردا،دلیل عاشق شدن مردچیه،دلیل اصلی عاشق شدن مرداچیه،چرامرداعاشق میشن،مردعاشق چی میشه،دلیل اینکه مردعاشق میشه چیه،
چگونه بفهمیم پسری ازماخوشش آمده؟،چگونه بفهمیم دوست پسرمان دوستمان دارد،چگونه بفهمیم پسری قبلا رابطه داشته،از کجابفهمیم پسری باکره است،ازکجابفهمیم عاشق شدیم،چگونه پسری را عاشق خود کنیم،چگونه بفهمیم عاشق شده ایم،نام دخترانه،نام های دخترانه اصیل ایرانی،کل نام های دخترانه،همه ی نام های دخترانه،نام های پسرونه ودخترانه ایرانی،اسم اصیل ایرانی،اسم های اصیل ایرانی،اسم های قدیمی ایرانی،اسم های جدیدایرانی،اسم های قدیمی وجدیدایرانی،اسم های شاه نامه ای،همه ی اسم های اصیل ایرانی،کل اسم های ایرانی،لیست کامل اسم های اصیل ایرانی،اسم های دخترونه وپسرونه اصیل ایرانی،کل اسم های دخترانه،همه ی اسم های دخترانه،اسم های دخترانه ایرانی،معنی اسم ها،معنی اسم دخترانه،معنی کل اسم های دخترانه،معنای نام های دخترانه،اسم دخترانه بامعنی،نام های دخترانه همراه بامعنی،معنی اسم های ایرانی،همه ی اسم های دخترونه بامعنی آن ها،لیست کل اسم های دخترانه بامعنی آن ها،اسم های دخترانه اصیل ایرانی بامعنی،اسم دخترباریشه بختیاری،اسم دخترباریشه کردی،ترکی،عربی،فارسی،قدیم وجدید،نام های ایرانی،نام دخترونه،نام پسرونه،علی ناصری شاعرازشاهین شهر اصفهان،علی خط تیره ناصری دات آی آر،علی ناصری دات آی آر،دبلیو دبلیوعلی خط تیره ناصری دات آی آر،شعر شاد ایرانی،شعر غمگین ایرانی،شعر زیبا ایرانی، شعر قشنگ ایرانی،شعر عاشقانه ایرانی،شعر دوبیتی ایرانی،شعر 2بیتی ایرانی، اشعار شاد ایرانی،اشعار غمگین ایرانی،اشعار زیبا ایرانی،اشعار قشنگ ایرانی،اشعار عاشقانه ایرانی،

شعرهای احساسی,شعرهای احمد شاملو,شعرهای انگلیسی باترجمه فارسی,شعرهای ابراز علاقه و دوستت دارم,شعرهای بادبی طنز,شعرهای باحال عاشقانه,شعرهای بامعنی سنگین,شعرهای بامزه,شعرهای بسیار زیبا,شعرهای بچه گانه,شعرهای به یاد ماندنی,شعرهای بارانی زیبا و غمگین,شعرهای بی وفایی,شعرهای برفی,شعرهای بهاری قشنگ,شعرهای پاییزی,شعرهای پند آمو,زشعرهای پشت کامیونی,شعرهای پروین اعتصامی,شعرهای پر معنی,شعرهای تنهایی,شعرهای تنهایی عاشقانه,شعرهای تولد
شعرهای تکان دهنده,شعرهای تیکه دار,شعرهای تلخ,شعرهای تلخ جدایی,شعرهای جالب,شعرهای جدید عاشقانه,شعرهای جدید مریم,حیدرزاده,شعرهای جدایی,شعرهای جدایی از عشق,شعرهای جذاب,شعرهای چهارشنبه سوری,شعرهای چند بیتی,شعرهای حسین پناهی,شعرهای حافظ,شعرهای خداحافظی,شعرهای خاص,شعرهای خاطره انگیز,شعرهای خیانت به عشق,شعرهای خیلی غمگین,شعرهای دلتنگی,شعرهای دلتنگی عاشقانه,شعرهای دلنشین,شعرهای درباره مرگ,شعرهای دردناک,شعرهای رمانتیک,شعرهای رفتن,شعرهای رسول یونان,شعرهای زمستانی,شعرهای زیبا,شعرهای زیبای عاشقانه,شعرهای زیبا و کوتاه,شعرهای زیبا و ماندگار,شعرهای ,ورخانه ای,شعرهای سرشار از معنا,شعرهای سنگین و معنی دار,شعرهای سنگین و زیبا,شعرهای سربازی باحال,شعرهای شهریار حیدربابا,شعرهای شاد,شعرهای ضرب المثل درمورد ازدواج,شعرهای,ضد حال عاشقانه,شعرهای طنز عاشقی,شعرهای عاشقانه,شعرهای عاشقانه چند بیتی زیبا,شعرهای عاشقانه مریم حیدرزاده,شعرهای عاشقانه مخصوص آشتی کردن,شعرهای,عاشقانه رمانتیک,شعرهای عاشقانه عرفانی,شعرهای عاشقانه ترکی با ترجمه فارسی,شعرهای عاشقانه جدید,شعرهای عاشقانه غمگین,,شعرهای غمگین کوتاه,شعرهای غمگین دلتنگی,شعرهای غمگین تنهایی,شعرهای,فلسفی زیبا,شعرهای فیسبوکی,شعرهای فوق العاده زیبا,شعرهای کوتاه مریم حیدرزاده,شعرهای کوتاه و زیبا
شعرهای کوتاه عاشقانه
شعرهای گریه دار,شعرهای لیلی و مجنون,شعرهای لالایی ,آدرس جاهای دیدنی اصفهان،آدرس مکان های دیدنی اصفهان،جاهای قشنگ اصفهان،دیدنی ترین مکان های اصفهان،مکان های خیلی قشنگ اصفهان،مکان های زیبا اصفهان،چه مکان های اصفهان دیدنی هست، آستارباستانی اصفهان آدرس جاهای دیدنی اصفهان،آدرس کل جاهای استان اصفهان،آدرس جاهای دیدنی کل استان اصفهان، موزه هنرهای معاصر اصفهان،جهای دیدنی اطراف اصفهان،تبلیغات بنری درسایت های معروف،تبلیغات بنری درسایت های شلوغ،تبلیغات بنری درسایت های تبلیغاتی،تبلیغات بنری درسایت های پربازدید،تبلیغات بنری درسایت های بازدیدبالا،تبلیغات درسایت های معروف،تبلیغات درسایت های پربازدید،پربازدیدترین سایت برای تبلیغات،معروف ترین سایت هابرای تبلیغات،درج بنر درسایت های معروف وپربازدید،لینک بنردرسایت های پربازدیدومعروف،درج بنرباقیمت مناسب درسایت های پربازدید،سایت های بازدیدبالا برای تبلیغات،سایت های بازدیدبالا،سایت های پربازدید،سایت های معروف،سایت های شلوغ،سایت های رایگان،تبلیغات درسایت های معروف،تبلیغات درسایت های شلوغ،تبلیغات درسایت های پربازدید،تبلیغات درسایت های بازدیدبالا،تبلیغات درسایت های معروف درگوگل،سایت های تبلیغاتی،سایت های تبلیغاتی معروف،سایت های تبلیغاتی پربازدید،سایت های تبلیغاتی بازدیدبالا،پربازدیدترین سایت ها ایران،شلوغ ترین سایت های تبلیغاتی ایران،سایت های بازدیدبالا ایران،سایت های پربازدیدایران،برترین سایت های تبلیغاتی،برترین سایت های ایران،تبلیغات درسایت های معروف جهانی،تعرفه تبلیغات درسایت های پربازدید،تعرفه تبلیغات درسایت های بازدیدبالاومعروف،تبلیغات درسایت های پربازدیدباکمترین حذینه،سایت پربازدیدبرای تبلیغات اینترنتی،سایت بازدیدبالا برای تبلیغات اینترنتی،تبلیغات اینترنتی،بهترین مکان برای تبلیغات اینترنتی،بهترین روش برای تبلیغات اینترنتی،گذاشتن تبلیغات درسایت،گذاشتن بنرتبلیغاتی درسایت ها،گذاشتن بنرتبلیغاتی دروبلاگ ها،فال حافظ،فال گیری حافظ،فال گیری،تالعه بینی،گرفتن تالعه،گرفتن فال حافظ،فال اینترنتی،بهترین فال،بهترین فال اینترنتی،استخاره،استخاره اینترنتی،استخاره باقران،
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به جدید ترین اشعارعاشقانه شادوغمگین است.